Borussia prosula bodove i pomogla Bayernu, Leipzig osigurao treće mjesto

Jan Šneler • subota, 27.04.2019.

U 31. kolu njemačke Bundeslige, najzanimljivije je bilo u Dortmundu gdje je Borussia prosula bodove protiv Schalkea i praktički poklonila Bayernu naslov prvaka...

Očekivala se uzbudljiva završnica Bundeslige, no prvak bi ipak mogao biti odlučen i ranije. Borussia Dortmund u 31. kolu izgubila je u derbiju protiv Schalkea i u slučaju pobjede Bayerna, zaostajat će čak četiri boda za bavarskom momčadi. U drugim susretima, istaknimo pobjedu RB Leipziga koji je osigurao treće mjesto na tablici i prolaz u Ligu prvaka.

U Dortmundu je sve krenulo sjajno za domaće. Igrala se 14. minuta, a Mario Gotze pogađa za 1:0. Rani pogodak trebao je pomoći domaćima protiv prilično slabog Schalkea ove sezone. Ipak, par minuta kasnije, Felix Zwayer nakon intervencije VAR-a dosudio je kazneni udarac za goste. Precizan s bijele točke bio je Daniel Caligiuri koji je poravnao na 1:1.

Borussia je potpuno potonula deset minuta kasnije kada je Caligiuri centrirao, a Salif Sane majstorski pogodio za vodstvo gostiju. Do kraja prvog dijela, domaći nisu uspjeli smanjiti zaostatak, a ono što je uslijedilo u nastavku govori o potpunoj nemoći domaćih.

Igrala se 60. minuta, a jedan od najiskusnijih u redovima Borussije, Marco Reus napravio je kardinalnu grešku i potpuno nepotrebno s leđa napravio prekršaj. Jasno je bilo kako je Reus išao na loptu, no njegov start s leđa je direktno pogodio nogu gostujućeg igrača i Zwayer mu je pokazao direktni crveni karton.

Na nesreću za domaće, upravo iz slobodnog udarca nakon tog prekršaja Caligiuri je pogodio za 1:3. Ipak, nije tu bio kraj muka za Borussiju jer se u 65. minuti Marius Wolf pobrinuo da ne bude Reus jedini tragičar susreta. Nakon polukontre, Wolf je s leđa srušio Suata Serdara i ispravno zaradio drugi crveni karton. Jasno je bilo kako Borussia neće moći s dva igrača manje nadoknaditi veliki zaostatak, iako je Axel Witsel zabio za 2:3 u 84. minuti. Ipak, sve nade domaćima ugasio je Breel Embolo golom dvije minute kasnije za konačnih 2:4.

U važnom susretu u kojem su potvrdili treće mjesto na tablici RB Leipzig je svladao Freiburg s 2:1. Utakmica je bila jako dobra, puna prilika i dobrih akcija, ali pobjedu je na kraju odnijela domaća momčad. Poveo je Leipzig u 19. minuti preko Time Wernera, no u 60. minuti gosti izjednačuju. Strijelac je bio Vincenzo Grifo. Konačnih 2:1 postavio je Emil Forsberg pogotkom u 78. minuti iz kaznenog udarca.

Fortuna Düsseldorf je uvjerljivo slavila protiv Werdera s 4:1. Domaći su već nakon 22 minute vodili s 2:0 pogocima Benita Ramana i Kenana Karamana. Šest minuta kasnije gosti se vraćaju pogotkom Maxa Krusea iz kaznenog udarca. U nastavku je ipak sve bilo na strani domaćih koji su pogocima Rouwena Henningsa i Markusa Suttnera došli do uvjerljive pobjede.

Dodajmo još kako je Hannover slavio protiv Mainza s 1:0, dok je Eintracht na svom terenu remizirao protiv Herthe. Ante Rebić odigrao je svih 90 minuta za Eintracht.