Komplicira se borba za HT Prvu ligu, poraženi i Šibenik i Varaždin

Mihaela Bradovski • subota, 27.04.2019.

Odigrana su još tri susreta 22. kola Druge HNL, a momčadi s vrha upisale su poraze te se komplicira borba i na vrhu i na dnu...

U dvoboju najugroženijih Solin i BSK odigrali su 2:2. Solinjani su propustili veliku priliku pobjeći BSK-u na ljestvici na četiri boda, vodio je s 2:0, ali na kraju je uzeo samo bod.

Na odmoru je domaćin već imao lijepu prednost zahvaljujući golovima Antonija Mrkovića i Krešimira Luetića, no gosti prvo u 64. minuti smanjuju preko Luke Muženjaka, a zatim u 87. minuti i poravnavaju golom Patrika Periše.

Šibenik je kiksao na svom travnjaku protiv Dugopolja što komplicira borbu na vrhu. Naime Šibenčani su i dalje vodeći, ali Dugopolje se uključuje u borbu.

Odluka je pala u 80. mionuti kada je Dominik Balić bio strijelac jedinog pogotka na susretu. Gosti su smanjili zaostatak za liderom na samo četiri boda.

Pobjedu je upisao i Zadar protiv Varaždina čime je Šibenik ostao na vrhu ljestvice, a Varaždin propustio iskoristiti njegov kiks i tako nije uspio zasjesti na vrh.

Već u drugoj minuti Zadrani su dobili kazneni udarac koji u pogodak pretvara Dragan Župan. Od sredine drugog dijela gosti su igrali bez Dejana Glavice koji je isključen zbog prigovora, a domaćin s igračem više uz dva gola Antonija Repića glatko slavi.