Montpellier 3:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG stradao i u Montpellieru, Kimpembe opet zabio autogol

Mihaela Bradovski • utorak, 30.04.2019.

U posljednjem susretu 34. kola francuskog prvenstva Montpellier je ugostio PSG i upisao pobjedu 3:2. Vodili su gosti dva puta, ali Montpellier je ipak slavio...

Da je PSG ovako igrao kao što sada igra, francusko prvenstvo bilo bi puno neizvjesnije. Thomas Tuchel uporno pokušava podići momčad da ovih nekoliko prvenstvenih utakmica odradi kako treba, ali ne ide pa ne ide. Nakon što je izgubio priliku za osvajanje još jednog trofeja porazom u finalu Kupa, PSG je izgubio i tri dana kasnije u prvenstvu od Montpelliera.

Iako je odigrao svih 120 minuta protiv Rennesa, Neymar je i ovdje imao punu minutažu, ali nije pomogao svojoj momčadi. Bez suspendiranog Mbappea, domaćin je slavio preokretom.

U 12. minuti PSG je stigao do vodstva atraktivnim autogolom, nakon ubačaja s lijeve strane Ambroise Oyongo je uklizao i zakucao loptu pod gredu svog gola.

Niti deset minuta kasnije novi autogol, samo na drugoj strani. Presnel Kimpembe nesretno je skrenuo loptu u svoju mrežu i tako drugu utakmicu zaredom postigao autogol. Nakon što je vratio Rennes u utakmicu u finalu Kupa, isto je napravio i protiv Montpelliera.

U drugom dijelu PSG je još jednom stigao do vodstva i to nakon velike pogreške Hiltona koji nije uspio izbiti loptu, ona se vratila do Di Marije koji iz blizine zabija.

Međutim PSG nije izdržao i u zadnjih deset minuta primio je dva gola. U 80. minuti pobjegao je u kontru Andy Delort, a nakon nove velike pogreške gostujuće obrane Souleymane Camara donosi pobjedu Montpellieru.