Rennes 2:2 Monaco
Monaco

Monaco nakon remija na Roazhon Parku i dalje strahuje za prvoligaški život

Marjan Kreševac • srijeda, 01.05.2019.

Večeras je na Roazhon Parku odigran susret između Rennesa i Monaca, susret koji je više značio Monacu koji se nalazi u opasnoj zoni i s četiri utakmice do kraja nije siguran da će i sljedeće sezone stanovati u Ligue 1. I nakon ogleda s Rennesom koji je završen bez pobjednika 2:2 navijači i dalje moraju strahovati..

Rennes je tijekom vikenda stigao do velikog uspjeha osvojivši Kup finalnom pobjedom protiv PSG-a, ali bez obzira na to ušao je odlično u ovaj dvoboj. U prvih deset minuta dva puta su domaćini zatresli mrežu.

Prvo je u trećoj minuti Adrien Hunou iskoristio dodavanje Jamesa Lea Silikija nakon brzog kontranapada da bi isti igrač u devetoj minuti udarcem izvan šesnaesterca pogodio za 2:0. I ovaj pogodak stigao je nakon protuudara domaće momčadi. Početak iz najgorih noćnih mora za igrače Monaca i njihove navijače koji su im došli dati podršku u borbi za prvoligaški život.

Nakon tog uraganskog početka domaći su se izgubili, Monaco je preuzeo dominaciju u svim segmentima nogometne igre, trudili su se iz petnih žila ne bi li došli do pogotka i dali si nadu da mogu izvući nešto pozitivno na kraju priče. Skupili su do kraja čak osam udaraca prema golu, ali lopta nikako nije htjela u mrežu. Nije htjela sve do 69. minute kada je Radamel Falcao pogodio glavom nakon ubačaja Djibrila Sidibea.

Na krilima smanjenja rezultata gosti su krenuli još silovitije i to im se isplatilo u 75. minuti kada je isti igrač poravnao na 2:2 ovoga puta udarcem nogom. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Monaco nije u zavidnoj situaciji, četiri kola do kraja ima pet bodova viška od 18. Dijona, ali uz ovakav pristup i igru rezultat i ostanak u ligi ne bi trebali izostati.