Celta iskoristila Valverdeovo kalkuliranje, Dembele se ozlijedio već na startu

Branimir Korać • subota, 04.05.2019.

Barcelona je u Vigu gostovala s B momčadi i upisala poraz 2:0. Domaćin je iskoristio odmaranje dijela igrača kod gostiju i glatko je slavio...

Kalkuliranje Ernestea Valverdea nisu najbolje prihvatili u španjolskoj javnosti, posebno među klubovima koji se bore za opstanak. Slično kao što je Juventus žestoko kritiziran kada je s klincima igrao i izgubio kod SPAL-a, isto se dogodilo i Barceloni.

I u ovakvoj utakmici Barcelona je ostala bez jednog od igrača koje inače koristi. Ousmane Dembele već u šestoj minuti morao je napustiti travnjak zbog ozljede mišića i pitanje je koliko će ponovno pauzirati.

Prvo poluvrijeme proteklo je u mirnoj igri bez previše prilika, Barcelona je u završnici zaprijetila preko Mousse Waguea, ali njegov udarac iz dobre pozicije nije bio posebno dobar.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju utakmicu. Celta je skoro stigla do vodstva u 51. minuti kada je Nestor Araujo poslao loptu u mrežu, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa.

Zato je priznat onaj u 67. minuti. Ryad Boudebouz je ubacio s desne strane, do lopte je u 16 metara stigao Maximilian Gomez i zabio za vodstvo.

U završnici susreta stiže potvrda pobjede domaćina, Wague je igrao rukom u 16 metara, dosuđen je penal, a Iago Aspas stavio je točku na i.

S ova tri boda Celta je otišla na pet bodova od zone ispadanja čime je malo jasnija ljutnja njenih konkurenata na Ernestea Valverdea.