Levante 4:1 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Levante do visoke i važne pobjede u borbi za ostanak

Petar Jenjić • subota, 04.05.2019.

Nogometaši Levantea uspješno su odradili utakmicu 36. kola španjolske Primere, na domaćem su terenu svladali jednog od konkurenata u borbi za ostanak Rayo Vallecano, i to s 4:1...

Važnu pobjedu u borbi za ostanak upisao je Levante koji je na domaćem terenu s 4:1 slavio protiv pretposljednjeg Rayo Vallecana. Današnjim slavljem stigao je do 40 bodova i barem privremeno se odmaknuo na plus tri ispred Celte Vigo i Girone.

Poveo je Levante u 14. minuti nakon što je Tono utrčao u kazneni prostor i s lijeve strane poslao u peterac. Lopta se odbila do Josea Capmane koji lakoćom iz blizine šalje loptu u gol.

Odličnu priliku za podebljanje vodstva domaća je momčad dobila u 29. minuti kada je dosuđen kazneni udarac. Međutim, Jose Morales nije bio precizan, to jest, udarac mu je obranio Alberto Garcia.

Strijelac prvog pogotka bio je asistent u 43. minuti kada je odlično ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio Ruben Vezo koji je glavom loptu pospremio iza protivničkog vratara.

Na 2:1 Rayo Vallecano smanjio je u 71. minuti. Bila je to lijepa akcija u kojoj je u ulozi asistenta bio Javi Guerra, a Alvaro Garcia pospremio u mrežu.

Međutim, nada gostiju nije dugo trajala jer je u 82. minuti ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Adrija Embarbe, da bi tri minute kasnije Jason postigao treći pogodak domaće momčadi. Konačan rezultat u 90. je minuti postavio Enis Bardhi.