Atalanta još jedan korak bliže Ligi prvaka, Frosinone ide u Serie B

Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2019.

Odigrana su još tri susreta talijanske Serie A, a najzvučniji dvoboj odigran je u Rimu gdje je Lazio ugostio i izgubio od Atalante...

U izravnom dvoboju za europske pozicije Atalanta je u gostima slavila protiv Lazija. Sastav iz Bergama ne samo da je učvrstio četvrtu poziciju već je i napravio veliki korak prema nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone što je definitivno iznad očekivanja.

Lazio je u Rimu rano poveo, već u trećoj minuti Marco Parolo zabio je za vodstvo i činilo se da će to biti dugačko poslijepodne za goste. Međutim Atalanta je ipak napravila preokret i odnijela pobjedu.

Drugi strijelac lige Duvan Zapata krasno se snašao u 22. minuti i fantastično uštopao loptu koja je trebala biti udarac na gol, okrenuo se i rutinski zabio za 1:1.

U drugom dijelu gosti su napravili potpuni preokret, prvo je Timothy Castagne zabio na dodavanje Gomeza koji je dao povratnu loptu na rub 16 metara, a zatim je Berat Djimsiti postavio konačnih 3:1.

Kod gostiju Mario Pašalić igrao je od 65. minute umjesto Josipa Iličića, a Milan Badelj kod domaćina je ušao u 78. minuti umjesto Lucasa Leive.

Parma je nastavila seriju remija novim neodlučenim rezultatom, ovaj put kod kuće sa Sampdorijom 3:3. Nakon tri poraza u nizu, uslijedilo je pet uzastopnih remija, a ovaj put Parma se vraćala iz minusa 1:3.

Povela je golom Brune Alvesa već u drugoj minuti da bi gosti s dva gola Quagliarelle i jednim Defrela napravili preokret. Kucka i Bastoni donijeli su bod domaćinu.

Frosinone je i matematički otišao u Serie B nakon što je odigrao 2:2 u gostima kod Sassuola. Na poluvremenu je vodio 2:0 golovima Sammarca i Paganinija da bi Ferrari i Boga u drugom dijelu napravili preokret.