Milan 2:1 Bologna
Bologna

Milan u utakmici s tri isključenja stigao do vrijedna tri boda

Petar Jenjić • ponedjeljak, 06.05.2019.

Nogometaši Milana upisali su pobjedu u sklopu 35. kola Serie A, na domaćem su terenu s 2:1 bili bolji od Bologne, u susretu s tri isključenja...

Vrlo važna bila je večerašnja utakmica na San Siru i za Milan i za Bolognu. Za domaću momčad jer bi pobjedom ostala u priključku za četvrtim mjestom, a za goste jer bi s nova tri boda matematički osigurali ostanak u ligi. Ipak, do pobjede je stigao domaćin koji je u utakmici s tri isključenja slavio s 2:1

Sve do 37. minute rezultat se na San Siru nije promijenio, a tada je do vodstva stigao Milan. Suso je nekako stigao do lopte nakon dodavanja Josea Maurija, probio se pokraj protivničkih igrača malo unutar kaznenog prostora i lijepim udarcem pogodio donji kut.

Milan je na 2:0 povisio u 67. minuti, pucao je Lucas Paqueta s dvadesetak metra, njegov je udarac obranio gostujući vratar, no na odbijanac je stigao Fabio Borini i pospremio loptu u gol.

Bologna se nije predavala pa je tako u 73. minuti smanjila zaostatak, ubacio je Nicola Sansone, a Mattia Destro prsima primio loptu, okrenuo se i poentirao.

Da bi stvar za domaću momčad bila još lošija pobrinuo se Paqueta nad kojim je minutu kasnije bio prekršaj. Međutim, reagirao je žustro te je dobio žuti karton. Nakon toga još je suca udario po ruci što mu je donijelo i neizbježni drugu opomenu, a time i isključenje.

Do kraja susreta rezultat se ipak nije više promijenio, ali zato smo vidjeli dva isključenja. Prvo je u 95. minuti drugi žuti karton zaradio Nicola Sansone, da bi nakon završetka utakmice isključenje zaradio Mitchell Dijks u redovima gostiju.