Atlético Madrid

Atletico gubio pa preokrenuo i remijem zaključio sezonu

Jan Šneler • subota, 18.05.2019.

U posljednjem, 38. kolu španjolske La Lige Atletico Madrid remizirao je kod Levantea i tako podjelom bodova okončao sezonu...

Susretom Levantea i Atletico Madrida počelo je posljednje kolo španjolske La Lige. Očekivano, u susretima u kojima nema rezultatske napetosti, obje momčadi se ne brane previše.

Već u šestoj minuti Levante, koji je iznimno ofenzivno krenuo, došao je do vodstva. Erick Cabaco je zabio za 1:0. Atletico je pokušao vrlo brzo uzvratiti i premda je opsjedao gol domaćih do izjednačenja nije stigao.

Pokušavali su redom Antoine Griezmann i Filipe Luis, no bez uspjeha, a u 26. je minuti Diego Godin pogodio stativu. Kazna je uslijedila vrlo brzo. U 36. minuti pogriješio je Thomas Partey, Marti Roger izbio sam pred vratara i pogodio za 2:0.

U nastavku, Atletico je pogodila još jedna loša vijest. Zbog prežestokog starta pocrvenio je Angel Correa te su gosti morali igrati s igračem manje. Ipak, bez obzira na igrački manjak, Atletico je došao do izjednačenja. Prvo je u 68. minuti Rodrigo sjajno pogodio za smanjenje zaostatka, da bi desetak minuta kasnije Sergio Camello zabio za 2:2.

U smiraju susreta mogli smo svjedočiti novom preokretu, no udarac Rogera završio je na prečki. Za goste je Griezmann odigrao vjerojatno posljednje minute, a u sastavu Atletica zbog bolesti nije bilo Nikole Kalinića.