Liga nacija, nokaut faza, Polufinale, 06.06.2019, 20:45 h, Guimaraes, Estádio D. Afonso Henriques

Branimir Korać • četvrtak, 06.06.2019.

Katastrofalne reakcije engleske obrane u produžecima odvele su Nizozemsku u finale Lige nacija. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a onda su John Stones i Ross Barkley uručili poklone Nizozemskoj koja slavi 3:1...

Quincy Promes
68'
20
Donny van de Beek
68'
6
Davy Propper
91'
16
Kevin Strootman
114'
Harry Kane
46'
7
Jesse Lingard
61'
8
Jordan Henderson
77'
20
Dele Alli
105'
Gareth Southgate

Nizozemska i Engleska odigrali su jako dobru utakmicu u Guimaraesu koja je otišla na stranu Nizozemaca nakon produžetaka s 3:1. Četiri pogotka, a tri od četiri pala su nakon amaterskih pogrešaka u obranama samo što su Nizozemci svoju imali vremena ispraviti i ispravili, a Englezi svoje nisu popravili.

Nizozemska je odlično otvorila utakmicu, pritisnula je Engleze i imala lijepu priliku već u osmoj minuti kada je Bergwijn iz odlične pozicije pucao u Pickforda.

Nakon pola sata igre Engleska je povela. Katastrofalno je pogriješio Matthijs de Ligt koji je izgubio loptu u 16 metara, uzeo ju je Marcus Rashford, a De Ligt ga ruši za kazneni udarac. Rashford ga i izvodi i zabija za 1:0.

Pet minuta kasnije Rashford je mogao dovesti Englesku i do dva gola prednosti. Briljantno ga je proigrao Jadon Sancho, Rashford dolazi sam pred vratara, ali mrvicu kasni s udarcem i obrana spašava.

U drugom dijelu nastavili su Nizozemci potragu za poravnanjem. Odmah na početku Sancho je propustio sjajnu priliku nakon što ga je proigrao Delph, a odmah na drugoj strani veliku grešku radi Walker kojem Depay uzima loptu na 25 metara, pucao je s ruba kaznenog prostora, no Pickford brani.

Nizozemska je ipak izjednačila u 73. minuti. Nakon kornera fantastično je skočio De Ligt i krasnim udarcem glavom zabio za 1:1 i ujedno se iskupio za pogrešku kod gola.

Englezi su se poveselili deset minuta kasnije kada je Lingard poslao loptu u mrežu, ali dosuđeno je zaleđe nakon pregleda snimke.

U produžecima kobne pogreške Engleske. U 97. minuti Stones je izgubio loptu pred svojim golom, uzeo ju je Depay čiji udarac Pickford brani, lopta dolazi do Promesa, a on uz pomoć Walkera zabija za 2:1.

Novi veliki kiks stigao je u 114. minuti kada je Ross Barkley vraćao loptu prema svom vrataru, ali jako loše i dodavanje je presjekao Depay koji proigrava Promesa za konačnih 3:1.

Tako ćemo u finalu gledati veliki dvoboj između Portugala i Nizozemske.