EP 2020. kvalifikacije, skupina 2, 5. kolo, 12.06.2019, 18:15 h
Švicarska 28:33 Hrvatska
Hrvatska

Hrvatski rukometaši pobjedom u Švicarskoj osigurali prvo mjesto u skupini

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.06.2019.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija upisala je pobjedu ususretu protiv Švicarske u Zugu i tako i matematički osigurala završetak kvalifikacija na prvom mjestu. Hrvatska je u Zugu bila uvjerljiva i slavila je s 33:28 unatoč sjajnom izdanju Andyja Schmida...

Hrvatski rukometaši potvrdili su klasu i da su bolji od Švicaraca. Unatoč silnim izostancima, došli su do pobjede protiv Švicarske 33:28, rutinski su slavili uz održavanje prednosti tijekom cijelog drugog poluvremena.

Izbornik Červar upozoravao je kako Hrvatska mora biti oprezna i mora punim angažmanom odigrati u Švicarskoj gdje je čeka vrlo neugodan domaćin i puni angažman je i viđen. Od početka do kraja susreta Hrvatska je igrala dobro i nije dopustila Švicarskoj da preuzme stvari u svoje ruke.

Hrvatska se odvojila u zadnjih deset minuta prvog poluvremena. Tu je otišla na četiri gola prednosti, imala je više raspoloženih igrača i na poluvrijeme je zasluženo odnijela prednost 17:13.

U drugom dijelu Švicarci su pokušavali uhvatiti priključak, ali Hrvatska je bila dobra i nije dopustila spuštanje ispod tri gola zaostatka za Švicarsku.

U 41. minuti Šipić odvojio Hrvatsku na pet golova prednosti, a na ulasku u zadnjih deset minuta bilo je i najviših šest razlike te je postalo posve jasno tko će ovdje slaviti.

U drugom dijelu priključio se dobrim obranama i Matej Ašanin koji je pokazao kako je vratar na kojeg se može računati i Hrvatska je bez većih problema stigla do pobjede 33:28.

Švicarcima nije bilo dovoljno čak 15 golova Andyja Schmida za kojeg se znalo da je motor ove reprezentacije, a kod Hrvatske po sedam golova zabili su Luka Stepančić i Marko Mamić.

Hrvatska će kvalifikacije zaključiti susretom protiv Belgije u Poreču 16. lipnja.