EP 2019. (U21), skupina C, 1. kolo, 18.06.2019, 21:00 h
Engleska (U21)
Engleska (U21) 1:2 Francuska (U21)

Luda utakmica u Ceseni: Francuzi promašili dva penala pa preokretom u zadnjim minutama svladali Engleze

Branimir Korać • utorak, 18.06.2019.

Sjajna utakmica odigrana je u Ceseni gdje je Francuska tejk preokretom u posljednjim trenucima susreta stigla do pobjede protiv Engleske 2:1...

Pola sata Francuzi su igrali s igračem više, promašili i dva penala, ali za njih je na kraju sve dobro završilo. Slavili su protiv Engleske 2:1.

Francuzi su dominirali i bili bolji protivnik, ali do pogotka nisu mogli. U 25. minuti ukazala im se velika prilika. Jake Clarke-Salter igrao je rukom u svojih 16 metara i dosuđen je kazneni udarac, međutim Moussa Dembele puca loše i Dean Henderson lijepo brani njegov pokušaj.

Početkom drugog dijela Engleska je povela, a sve je sam napravio Phil Foden koji se prošetao kroz obranu i onda s 15 metara pucao precizno za 1:0.

Niti deset minuta kasnije novi problemi za Engleze. Hamza Choudhury skrivio je kazneni udarac i nakon pregleda snimke zaradio je crveni karton, no Houssem Aouar s 11 metara pogađa vratnicu.

U završnici Francuzi ipak izvlače pobjedu, prvo je u 89. minuti Ikone lijepo pogodio donji kut da bi u 95. minuti Wan-Bissaka loše očistio opasnost pred golom i zakucao loptu u svoju mrežu za pobjedu Francuske.