Šveđanke iznenadile Kanadu, veteranka Lindahl junakinja

Mihaela Bradovski • utorak, 25.06.2019.

Poznat je još jedan sudionik četvrtfinala Svjetskog prvenstva nogometašica. Švedska je svladala Kanadu s 1:0, a Kanađanke su promašile i kazneni udarac...

Iako je Kanada ušla u ovaj dvoboj u statusu favorita, Švedska na kraju ipak zasluženo prolazi dalje. Šveđanke su odradile vrlo dobru utakmicu, slavile su 1:0 i izdržale napade Kanađanki u drugom dijelu, posebno nakon primljenog gola.

Prvo poluvrijeme bilo je posebno loše što se tiče Kanađanki koje nisu nijednom zapucale na gol, u nastavku se to promijenilo, ali prilike koje su stvorene nisu i realizirane.

Švedska je povela u 55. minuti iz kontranapada koji je na najbolji način iskoristila Stina Blackstenius koja zabija za 1:0.

Niti 15 minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za Kanadu, loptu je uzela Janine Beckie, čak i nije tako loše pucala, ali vratarka Hedvig Lindahl krasno je obranila.

Švedska tako ide u četvrtfinale gdje će igrati protiv Njemačke.