Afrički kup nacija, skupina F, 1. kolo, 25.06.2019, 19:00 h, Ismailia, Ismaïlia Stadium

Branimir Korać • utorak, 25.06.2019.

U prvom kolu skupine F Afričkog kupa nacija Kamerun je stigao do pobjede protiv Gvineje Bisau. Slavio je s 2:0 i tako na dobar način otvorio nastup u Egiptu...

Stéphane Bahoken
67'
7
Clinton N'Jie
68'
20
Olivier Boumal
79'
Mama Baldé
71'
11
Jorginho
76'
19
Joseph Mendes
81'
Baciro Candé

Kamerun je opravdao status favorita protiv Gvineje Bisau i stigao je do sva tri boda na startu. U zanimljivom dvoboju s dosta prilika na obje strane Kamerunci su svoje dvije iskoristili.

Kamerun je branitelj naslova, a ovdje je čekao na pogodak više od sat vremena, no onda je u samo tri minute razmaka potpuno slomio otpor Gvineje Bisau.

Još jednom su pripreme Kameruna obilježili nemiri i sukobi s čelnicima Saveza oko bonusa i premija, no ovaj put to nije ostavilo traga na samoj prezentaciji na terenu.

U 66. minuti Kamerun je stigao do vodstva pogotkom braniča iz Panioniosa Yaye Banane koji je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Ekambija iz kornera.

Tri minute kasnije Kamerunci povećavaju prednost, Stephane Bahoken iskoristio je nesigurnost u obrani Gvineje Bisau i iz blizine zabio je za 2:0.

Ubrzo je i Gvineja Bisau došla blizu pogotku, ali pokušaj Piquetija zaustavila je vratnica.