EP 2019. (U21), nokaut faza, polufinale, 27.06.2019, 21:00 h
Španjolska (U21)
Španjolska (U21) 4:1 Francuska (U21)

Sjajni Olmo novim pogotkom pomogao Španjolskoj na putu do finala Eura U21

Jan Šneler • četvrtak, 27.06.2019.

U drugom polufinalnom susretu, Španjolska je s 4:1 svladala Francusku i plasirala se u finale Europskog U-21 prvenstva u kojem je čeka Njemačka...

Poznat je finalni par Europskog U-21 prvenstva. Bit će to ogled Njemačke i Španjolske koja je večeras svladala Francusku s 4:1. Furija je bila bolja tijekom cijelog susreta, a treći pogodak za Španjolsku postigao je igrač Dinama Dani Olmo.

Početak nije bio idealan za Španjolsku jer su već nakon 16 minuta igre skrivili kazneni udarac. Francuska je dobila priliku za vodstvo i Jean-Philippe Mateta mirno je zabio za 0:1. U narednim minutama Mateta je mogao postići još jedan pogodak zbunjenim Španjolcima, ali Antonio Sivera držao je svoju momčad u igri.

U nastavku ipak Španjolci igraju sve bolje i u 28. minuti dolaze do izjednačenja nakon spretnog udarca Marca Roce. Pritisak se pojačao, a kada je tako, greške su češće. U sudačkoj nadoknadi, Ibrahima Konate skrivio je kazneni udarac i Španjolska pogotkom Mikela Oyarzabala dolazi do potpunog preokreta.

Niti dvije minute nakon odmora, Španjolska je riješila pitanje pobjednika. Fabian Ruiz lijepo se oslobodio čuvara i proigrao veznjaka Dinama Olma koji mirno matira vratara za 3:1. Bio je to ujedno drugi pogodak Olma na ovom Europskom prvenstvu. Do kraja susreta Španjolska je nastavila s boljom igrom, a u 67. minuti Borja Mayoral potpuno je potopio Francuze i postavio konačnih 4:1.

Finalni susret na rasporedu je za tri dana s početkom u 20.45 sati.