Copa America 2019., nokaut faza, Četvrtfinale, 28.06.2019, 02:30 h, Arena do Grêmio (Porto Alegre)

Branimir Korać • petak, 28.06.2019.

U prvom susretu četvrtfinala Copa Americe Brazil se prošvercao protiv Paragvaja koji je u susret ušao kao totalni autsajder, grčevito se branio i obranio. Pao je tek nakon udaraca s 11 metara...

Alex Sandro
46'
10
Willian
71'
18
Lucas Paquetá
85'
Bruno Valdez
61'
8
Juan Rodrigo Rojas
74'
3
Juan Escobar
78'
Eduardo Berizzo

Velika bitka u Porto Alegreu okončana je prolaskom Brazila u polufinale gdje će igrati protiv Argentine ili Venezuele. Brazilci su napadali i stvarali prilike, Paragvaj je od 58. minute igrao s igračem manje, ali nije dopustio pogodak.

I četvrtu utakmicu zaredom Brazil je bez primljenog pogotka, ali i drugu u četiri utakmice nije zabio gol u 90 minuta.

Prvo poluvrijeme nije donijelo posebno dobar nogomet, bilo je dosta prekida i prekršaja, a Brazil je potpunu kontrolu stekao tek kada je ostao s igračem više.

U 58. minuti Balbuena je isključen nakon što je srušio Firmina koji se sjurio prema golu. Prvo je dosuđen kazneni udarac, ali nakon konzultacije s VAR-om, utvrđeno je kako je prekršaj počeo izvan 16 metara.

Nakon toga uslijedila je opsada paragvajskog gola, nizale su se prilike pa su promašivali Everton, Gabriel Jesus, Firmino, a Willian je u samoj završnici zatresao i vratnicu.

Uslijedilo je raspucavanje s 11 metara gdje su prvo Paragvajci bili neuspješni kada penal nije realizirao Gustavo Gomez, u četvrtoj seriji na drugoj strani nije zabio Roberto Firmino, u petoj je za Paragvaj neuspješan bio Derlis Gonzalez, a onda je Jesus zabio i odveo Brazil u polufinale.