Osječani u golijadi remizirali protiv Mattersburga

Mihaela Bradovski • utorak, 02.07.2019.

Nogometaši Osijeka i u drugom dvoboju koji su odigrali u utorak upisali su remi. Nakon 1:1 s Ostravom, odigrali su 3:3 protiv austrijskog Mattersburga...

Dino Skender iskoristio je utorak na najbolji mogući način i priuštio je svojim igračima dva prijateljska susreta. U oba su remizirali, prvo s Ostravom, a zatim i Mattersburgom.

Posebno dramatičan bio je ovaj drugi dvoboj s Austrijancima u kojem je viđeno čak šest pogodaka i podosta prilika.

Osječani su poveli već u četvrtoj minuti kada je nakon kornera Bočkaja u gužvi u kaznenom prostoru spreman bio Antonio Mance i poslao loptu u mrežu.

Kratko su Osječani bili u prednosti, već dvije minute kasnije Austrijanci su došli do poravnanja. Osječani su pogriješili na svojoj polovici, lopta je došla do Ertlthalera koji lije pogađa za 1:1.

Golijada se nastavila i u 17. minuti Osijek ponovno dolazi do vodstva. Bočkaj je još jednom asistirao, ovaj put iz auta kada je poslao loptu do Mirka Marića, on ulazi u kazneni prostor i iz neugodne pozicije zabija za 2:1.

Do kraja prvog poluvremena pogodaka više nije bilo, a u nastavku dolaze nova tri.

U 65. minuti dosuđen je kazneni udarac za Mattersburg, u 16 metara rukom je igrao Šorša, a Martin Pušić zabija za 2:2. Dvije minute kasnije potpuni preokret, a Austrijancima ga je donio Schimandl.

U završnici susreta Osijek je ipak uspio izboriti remi, strijelac je bio Dugandžić koji je odlično opalio izvana i zabio za 3:3.

Osijek: Malenica, Šorša, Škorić, Gutieri, Majstorović, Bočkaj, Žaper, Jugović, Kleinheisler, Marić i Mance (još su igrali: Barešić, Todoroski, Magdić, Ćosić, Stanić, Almeida, Soldić, Bliznac, Todorov, Dugandžić i Durdov.)