Gold Cup, nokaut faza, polufinale, 04.07.2019, 03:00 h
Jamajka 1:3 SAD
SAD

Amerikanci uz jednoiposatni prekid golovima Pulišića izborili finale Gold Cupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 04.07.2019.

Reprezentacija SAD-a drugi je finalist Gold Cupa. U finalu će igrati protiv Meksika nakon što je slavila s 3:1 protiv Jamajke...

Dvoboj u Nashvilleu ponudio je četiri pogotka, dobru igru SAD-a, ali i prekid u trajanju od sat i pol zbog vremenskih (ne)prilika.

Amerikanci su igrali jako dobro u razdoblju dok glavni sudac nije poslao igrače u svlačionici. Tada je SAD vodio 1:0, bio je vrlo blizu i drugog pogotka, a nakon povratka na travnjak ipak mu je trebalo vremena da uhvati ritam.

Poveo je SAD već u devetoj minuti pogotkom Westona McKennieja i na poluvrijeme je odnio to minimalno vodstvo.

Odmah na startu drugog dijela SAD je povisio na 2:0, strijelac je bio Pulišić koji je bio na pravom mjestu nakon odbijene lopte i stavio Jamajku u tešku situaciju.

Međutim Shamar Nicholson uspio je smanjiti zaostatak 20 minuta prije kraja i vratiti neizvjesnost u dvoboj, ali Pulišić je još jednom odlično reagirao na odbijenu loptu i odveo SAD do visokih 3:1 i riješio pitanje pobjednika.

U finalu se tako sastaju veliki rivali SAD i Meksiko koji će odlučiti o osvajaču Gold Cupa za ovu godinu.