Vodeni sportovi

Hrvatske vaterpolistice u završnici poražene od Mađarica na startu Europskog prvenstva

Sportnet, Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.07.2019.

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija do 15 godina upisala je poraz na startu Europskog prvenstva od Mađarske iako se dobro držala do završnice susreta...

Hrvatska ženska reprezentacija do 15 godina porazom je otvorila svoje nastupe an Europskom prvenstvu u ruskom Kirišiju. U prvom je kolu Mađarska, nedvojbeno svjetska velesila u ženskom vaterpolu, pobijedila s četiri gola razlike, ali u poprilično izjednačenoj utakmici. Uostalom, dostatno je spomenuti da je još samo tri minute prije kraja utakmica bila otvorena, budući da je Mađarska imala tek minimalnu prednost (10:9). Tada međutim Mađarice daju čak četiri brzopotezna pogotka u samo dvije minute, odlaze na 14:9 i tu je kreirana njihova pobjeda.

Hrvatice su sveukupno gledano pružile vrlo dobru utakmicu. Prvu su četvrtinu čak i uvjerljivo dobile, još do dvije minute prije kraja druge četvrtine imale vodstvo (5:4). Treća dionica je protekla u igri gol za gol, pa je tako uoči zadnje četvrtine rezultat bio izjednačen - (9:9). Tada slijedi opisana završnica zadnje četvrtine što se može protumačiti i s nešto više koncentracije, možda i snage suparnica, ali bilo kako bilo, hrvatski sastav nije nimalo razočarao.

Sljedeću utakmicu hrvatske vaterpolistice igraju u utorak, 9. srpnja protiv domaće vrste Rusije s početkom u 17.30 sati po hrvatskom vremenu.

MAĐARSKA - HRVATSKA 14:10 (2:5, 4:0, 3:4, 5:1)

KIRIŠI - Suci: Achladiotis (Grčka) i Uz (Turska)

MAĐARSKA: Torkos, Aubeli 2, Pogonyi, Krenusz 1, Zold, Toth 3, Golopencza, Szegedi 4, K. Macsai 3, E. Macsai 1, Fekete, Szombathelyi

HRVATSKA: Marić, Crnički, Petrić 2, Jereb 2, M. Butić 1, Kangler, Vujević 1, Domazet 2, J. Butić 2, Stipanov, Goreta, Dašić, Medvešek. Trenerica: Mia Šimunić

AUTOR: Hrvatski vaterpolski savez