Ostali sportovi

Hrvatske kadetkinje devete na Europskom stolnoteniskom prvenstvu

Sportnet, Mihaela Bradovski • petak, 12.07.2019.

Završen je ekipni dio na Europskom stolnoteniskom prvenstvu za mlade u Ostravi. Hrvatske kadetkinje završile su na devetom mjestu, juniori i kadeti na 14. dok su juniorke natjecanje okončale na 21. poziciji...

Najbolji plasman na Europskom prvenstvu za mlade ostvarile su kadetkinje koje su pobjedom nad Belgijom (3:1) na kraju devete. Kadeti su opet imali neizvjestan susret sa Šveđanima, ali kao i u prvom susretu u skupini poraženi su u pet mečeva te su završili na 14. mjestu.

Juniori su posljednjeg dana poraženi od Češke (3:2) te su zauzeli 14. mjesto, dok su juniorke pobijedile Englesku (3:1) i završile na 21. mjestu.

Kadetkinje i kadeti će i sljedeće EP startati iz I. divizije, a pridružit će im se i juniori koji su u Ostravi kretali iz II. divizije. Juniorke nisu bile te sreće te će sljedeće prvenstvo startati iz II. divizije.

Što se tiče finalnih dvoboja za istaknuti je uspjeh Rusa koji su u Ostravi imali četiri ekipe u finalu, a osvojili su juniorski i kadetski turnir u muškoj konkurenciji. Kod juniora u finalu su zaustavili 'kineski' Azerbajdžan (3:2). Kod juniorki titula je otišla u ruke Njemicama, a u konkurenciji kadetkinja europske prvakinje su Francuskinje.

Natjecanje se nastavlja borbama u pojedinačnoj konkurenciji, parovima i mješovitim parovima.

Juniori, za 13. mjesto
Češka - Hrvatska 3:2 (Martinko - Zovko 3:0, Blinka - Ban 1:3, Bako - Šantek 3:1, Martinko - Ban 1:3, Blinka - Zovko 3:2)

Juniorke, za 21. mjesto
Hrvatska - Engleska 3:1 (Vukelić - Gidney 3:0, Ilić - Patterson 3:2, Sušac - Bardsley 0:3, Vukelić - Patterson 3:0)

Kadeti, za 13. mjesto
Švedska - Hrvatska 3:2 (Larsson - Petek 0:3, Sjoevold - Posavec 3:2, Larsson/Bjorkryd - Petek/Posavec 2:3, Larsson - Posavec 3:2, Sjoevold - Petek 3:0)

Kadetkinje, za 9. mjesto
Belgija - Hrvatska 1:3 (Lardinosi - Borovec 3:0, Van Hauwaert - Arapović 1:3, Lardinois/Devos - Arapović/Lončarević 2:3, Lardinois - Arapović 0:3)

Juniori, polufinale:
Azerbajdžan - Belgija 3:1, Rusija - Njemačka 3:1; finale: Azerbajdžan - Rusija 2:3

Juniorke, polufinale:
Rusija - Češka 3:1, Francuska - Njemačka 1:3; finale: Rusija - Njemačka 2:3

Kadeti, polufinale:
Rumunjska - Francuska 3:2, Njemačka - Rusija 1:3; finale: Rumunjska - Rusija 2:3

Kadetkinje, polufinale:
Rumunjska - Francuska 1:3, Njemačka - Rusija 1:3; finale: Francuska - Rusija 3:1

AUTOR: Hrvatski stolnoteniski savez