Afrički kup nacija, nokaut faza, za 3. mjesto, 17.07.2019, 21:00 h
Tunis
Tunis 0:1 Nigerija
Nigerija

Nigerija uzela broncu na Afričkom kupu nacija, Ighalo nadomak titule najboljeg strijelca

Branimir Korać • četvrtak, 18.07.2019.

Nigerija je stigla do pobjede u susretu za treće mjesto na Afričkom kupu nacija, svladala je Tunis s minimalnih 1:0...

Rana pogreška tuniškog vratara omogućila je Nigeriji priliku za pogodak, Odion Ighalo takvo što ne propušta i iako to nitko tada nije vjerovao, Nigerija je u trećoj minuti riješila pitanje pobjednika.

Bilo je to daleko od dvoboja za pamćenje, ali Nigerijci će ga pamtiti i imaju razloga, Afrički kup nacija završavaju s pobjedom što nije nebitno.

Taj kobni trenutak za Tunis dogodio se vrlo rano, Collins je ubacio, Ben Cherifa je loše regirao i odbio loptu na Meriaha, od njega se lopta ponovno odbija do Ighala koji pogađa praznu mrežu i postiže svoj peti gol na turniru.

Nakon primljenog gola Tunis se malo konsolidirao, međutim do kraja prvog dijela nije bilo nekih velikih prilika, a još manje dobrog nogometa.

U drugom dijelu Tunižani su tražili kazneni udarac kada je lopta napucala u ruku iz slobodnog udarca nekog u nigerijskom živom zidu, ali ništa nije suđeno.

Još jedan kazneni udarac tražili su u 73. minuti kada je Chaalali pao u 16 metara, ali niti tada nije bilo nikakvih promjena.

Promjena nije bilo, ostalo je 1:0 za Nigeriju, a predigra velikom finalu između Alžira i Senegala je razočarala.