Sutjeska šokirala Slovake i ponijela titulu kraljeva nadoknade, Ozobić poveo Qarabag u drugo pretkolo

Branimir Korać • srijeda, 17.07.2019.

Zanimljivi su bili uzvrati drugog pretkola Lige prvaka, a najviše drame bilo je u Nikšiću gdje je Sutjeska nakon jedanaesteraca eliminirala Slovan, a na životu je ostala golom bivšeg igrača Rijeke u 93. minuti...

Niti Ludogorec, niti Ferencvaros nisu bili zadovoljni ždrijebom, a na kraju su Mađari bili ti koji su slavili. Ferencvaros je zadržao prednost iz prvog susreta, čak ju je i povećao te je na kraju odjurio u sljedeću fazu natjecanja.

Već nakon 20 minuta stvari su krenule potpuno krivim smjerom za Bugare. Ferencvaros je imao 2:1 iz prve utakmice i vodio 2:0 golovima Igora Haratina i Michala Škvarke. Mogao se Ludogorec vratiti do odmora, smanjio je preko Terzieva i imao kazneni udarac, ali Swierczok pokušava panenku i vratar mu brani.

Bio je to skup promašaj što je domaćin shvatio početkom drugog dijela kada je mogao biti na 2:2, ali našao se u minusu 1:3 golom Nguena. U 69. minuti, bivši igrač Istre Marcel Heister pogađa svoju mreži i smanjuje zaostatak na 3:2, ali Bugari nisu imali snage za čudo. Pokazali su tek dosta nervoze pa je tako Moti zbog ružnog nasrtaja đonom isključen.

Maribor je dovršio posao na svom travnjaku protiv Valura, iako je već nakon prve utakmice sve bilo jasno. Slovenski prvak slavio je u gostima s 3:0 i u uzvratu je dodao novu pobjedu 2:0 za prolaz dalje. Kronaveter i vječni Tavares bili su strijelci za Maribor. Špiro Peričić odradio je cijelu utakmicu za Mariborčane.

Nakon ždrijeba se očekivalo da će AIK imati lagan posao protiv Ararata, ali na kraju je imao dosta problema. Izgubio je prvu utakmicu 2:1 pa je u uzvratu slavio s 3:1, ali nije lagodno živio. S dva gola Henka Goitoma i jednim Sabestiana Larssona u razmaku od samo 15 minuta u drugom dijelu pobjegao je na 3:0, ali Anton Kobjalko golom u 77. minuti unio je dramu u završnicu. Domaćin je ipak izdržao i prošao dalje.

Kakva drama u Nikšiću! Sutjeska je u Bratislavi golom u 95. minuti izborila 1:1, a onda je u Nikšiću zabila za 1:1 u 93. minuti i izborila produžetke. Tamo nije bilo pogodaka i odluka je pala s 11 metara gdje su Crnogorci bili sretniji. Inače pogodak za Sutjesku u sudačkoj nadoknadi postigao je Aleksandar Šofranac, bivši igrač Rijeke. U dresu Slovana do 106. minute igrao je Marin Ljubičić.

U 210 minuta dvoboja između Rige i Dundalka nije bilo pogodaka i odlučivali su penali. Irci su bili sretniji i odnijeli pobjedu 5:4 nakon sedam serija. Domaćin je susret završio s igračem manje nakon dva žuta kartona Herdija Prenge, a Tomislav Šarić odigrao je cijelu utakmicu.

U prvom pretkolu izbačena je iz igre za Ligu prvaka i Astana koja nije zadržala 1:0 iz prvog susreta. U Rumunjskoj je imala idealan start i povela golom Murtazajeva u četvrtoj minuti, ali 20 minuta kasnije Cluj je već vodio 2:1. Sredinom drugog dijela golom Omranija pobjegao je an 3:1 i upisao prolaz. Marin Tomasov izašao je u 62. minuti, a Luka Šimunović igrao je cijelu utakmicu. Na drugoj strani Damjan Đoković igrao je svih 90 minuta.

BATE Borisov preokretom u zadnjih deset minuta izbacio je Piast. Poljaci su nadigrali BATE u prvom susretu i izvukli samo 1:1, a u uzvratu je BATE golovima Moukama u 82. i Volkova u 87. minuti osigurao prolaz i ostavio Piast i dalje bez ijedne domaće pobjede u Europi.

Celtic je s 2:1 bio bolji od Sarajeva za koje je zabio Benjamin Tatar, nekadašnji napadač Hrvatskog dragovoljca i Slaven Belupa. Domaćin je ipak odnio pobjedu golovima Christieja i McGregora. Mirko Oremuš odigrao je svih 90 minuta za goste.

Filip Ozobić vodio je Qarabg do prolaza protiv Partizanija. Nakon 0:0 u Albaniji, Ozobić je zabio u 51. minuti za Qarabag u uzvratu, a na 2:0 povisio je u 94. minuti Quintana. Ozobić je igru napustio u 73. minuti.