Zekićev Šerif ponižen u prvom susretu, Dinamo ipak protiv Gruzijaca?

Mihaela Bradovski • srijeda, 10.07.2019.

Iako je Šerif u prvom pretkolu Lige prvaka bio favorit protiv gruzijskog Saburtala, upisao je visok poraz u prvom susretu na svom travnjaku i na rubu je ispadanja...

Šerif nije opravdao status favorita protiv Saburtala. U prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka protiv Gruzijaca u Tiraspolu je poražen čak s 3:0 i pred vratima je ispadanja.

Ogroman je to udarac za Zorana Zekića i njegove igrače, Gruzijce su svi vidjeli kao prvu i laganu prepreku na putu do Dinama, međutim čini se da će upravo Saburtalo gostovati u Maksimiru.

Šerif je na kraju zasluženo poražen, nije bio bolji i nije nesretno izgubio, Saburtalo je bio konkretniji i opasniji i zaslužio je pobjedu.

Gosti su poveli u 30. minuti golom Rolovića uz dosta lošu reakciju obrane. Domaćin je nakon pogotka krenuo po poravnanje, ali u drugom dijelu još dva puta je skupo platio.

Prvo je u 67. minuti Kohreidze krasno pogodio pod gredu udarcem s više od 20 metara, a onda je u 71. minuti obrana Šerifa još jednom zaspala, a Kakubava zabio za konačnih 3:0.

U redovima Šerifa Mikulić i Gabrijel Boban odigrali su cijelu utakmicu dok je Antuna Palića u 46. minuti zamijenio Balima.

Pogodaka nije bilo u Tirani gdje je Partizani ugostio Qarabaq i odigrao 0:0. U tvrdoj utakmici s vrlo malo prilika remi je i najrealniji ishod. Kod Qarabaga Filip Ozobić igrao je do 85. minute.

Remi, ali s golovima viđen je u dvoboju BATE Borisova i Piasta. Poljaci su bili bolji protivnik i bliže su prolazu dalje.

Poveli su u 36. minuti golom Parzyszeka, a nadu BATE-u donio je Dragun koji je u 90. minuti zaradio i drugi žuti karton.