Mirko Oremuš zabio Celticu, Škoti ipak okrenuli rezultat i imaju prednost

Branimir Korać • utorak, 09.07.2019.

Odrađeno je prvih osam susreta prvog pretkola Lige prvaka. Nastupio je i niz hrvatskih internacionalaca, a među strijelce se upisao Mirko Oremuš i to protiv velikog Celtica...

Jedan od zanimljivijih parova prvog pretkola Lige prvaka je onaj između Astane i CFR Cluja, a Kazahstanci su slavili na svom travnjaku s 1:0 i nose prednost na uzvrat. Jedini pogodak postigao je Evgeni Postnikov u 68. minuti. Marin Tomasov igrao je do 58. minute, a Luka Šimunović odradio je cijelu utakmicu.

Pobjednika nije bilo u Litvi gdje su se i ove sezone susreli Suduva i Crvena zvezda. Zvezda je prošle sezone upisala obje pobjede, a ovaj put susret u Litvi okončan je bez pogodaka. Zvezda je bila bolji protivnik, no rezultat se nije mijenjao, a cijelu utakmicu kod Suduve odradili su Ivan Kardum i Andro Švrljuga dok je Josipa Tadića u 46. minuti zamijenio Sandro Gotal.

Remi 2:2 viđen je u Luksemburgu gdje je Dudelange igrao 2:2 protiv Vallette. Dudelange je vodio na poluvremenu 2:0 golovima Bettaieba i Stolza, a u drugom dijelu Packer i Borg poravnali su na 2:2.

Slično je bilo i u Walesu gdje je TNS vodio 2:0 golovima Drapera i Edwardsa protiv kosovskog prvaka Feronikelija, međutim gosti su poravnali na 2:2. Prvo je u 89. minuti Zeka smanjio, a onda je u 93. minuti Fazliu postavio konačnih 2:2.

Do važne pobjede u gostima stigla je Škendija koja je s 1:0 slavila u Estoniji protiv Kaljua, a Ibraimi je bio strijelac jedinog pogotka u 81. minuti iz kaznenog udarca.

Sarajevo je imao sjajan start protiv Celtica, ali nije izdržao. U debiju u dresu Sarajeva Mirko Oremuš je u 29. minuti iz gužve poslao loptu u mrežu, ali već šest minuta kasnije Johnston je poravnao. U drugom poluvremenu Edouard i Sinclair zabili su za preokret i stavili Sarajevo u tešku situaciju uoči gostovanja u Glasgowu.