Maribor siguran uz pogodak Peričića, Sutjeska iznenadila Slovan

Jan Šneler • četvrtak, 11.07.2019.

Kompletirano je prvo pretkolo Lige prvaka, a nakon velikog iznenađenja u popodnevnim satima, do neočekivanog remija došla je i Sutjeska na gostovanju u Bratislavi...

Iako su mnogi očekivali kako će za većinu favoriziranih klubova susreti prvog pretkola biti mačji kašalj, mnogi će se morati dodatno pomučiti u uzvratu kako bi izborili očekivani prolaz. Očigledno je kako momčadi još nisu u pravoj formi i potpuno spremne za natjecateljsku sezonu te su iznenađenja svakako moguća i u uzvratnim susretima.

Mađarski Ferencvaroš došao je do vrijedne pobjede u prvom susretu protiv bugarskog Ludogoreca. Gosti su postigli pogodak koji bi im mogao puno značiti u uzvratu, ali Mađari svakako djeluju kao momčad protiv koje neće lako izboriti prolaz. Vrlo rano Ferencvaroš je stigao do vodstva, već nakon šest minuta kada je mrežu zatresao Tokmac Nguen.

Dvadesetak minuta kasnije bolja igra Ludogoreca se isplatila te je Jakub Swierczok donio izjednačenje gostima. Oba strijelca bili su u glavnim ulogama i u nastavku. Nguen je u 65. minuti asistirao Oleksandru Zubkovu za pobjednički pogodak, dok je Swierczok uputio dobar udarac par minuta kasnije, ali Ferencvaroš se uspio izvući i doći do pobjede.

Crnogorska Sutjeska izborila je remi protiv favoriziranog Slovana u Bratislavi. Slovačka momčad bila je uvjerljivija, ali nije uspjela dovršiti posao. U prvom dijelu ta se dominacija nije toliko očitovala, ali u nastavku je bilo jasno kako je Slovan sve bliže pogotku. Konačno su poveli u 82. minuti kada je zabio Andraz Sporar. Ipak, u petoj minuti sudačke nadoknade, Damir Kojašević fantastičnim udarcem s dvadesetak metara pogodio je neobranjivo i donio Crnogorcima priliku da na svom terenu naprave čudo. Marin Ljubičić kod domaćina je odigrao cijelu utakmicu

Rosenborg nije imao velikih problema na gostovanju kod sjevernoirskog Linfielda. Norveška momčad odigrala je točno onoliko koliko je bilo potrebno i već sada trasirala put do drugog pretkola. Nakon odličnog početka u kojem je puka sreća spašavala Linfield, gosti su došli do vodstva u 22. minuti preko Mikea Jensena. U nastavku, Alexander Soderlund zabija za 0:2 i donosi Rosenborgu dovoljnu prednost za miran uzvrat.

Slično kao Rosenborg, Maribor je neokrznut prošao kroz Reykjavik. Na gostovanju kod Valura, Slovencima je trebalo četrdesetak minuta da dođu do vodstva. U 42. minuti pogodak je postigao hrvatski branič Špiro Peričić. U nastavku je bolja igra Maribora došla na naplatu i Dino Hotić u 60. minuti te Rok Kronaveter iz jedanaesterca u 86. minuti donijeli su Mariboru miran uzvrat.

U jednoj više taktičkoj nego nogometnoj utakmici, Dundalk i Riga odigrali su neriješeno bez pogodaka. U ne pretjeranoj sadržajnoj utakmici, domaćin je bio nešto opasniji, ali sve to bilo je premalo za ozbiljniji učinak. Irci ipak putuju optimistično u Latviju jer nisu primili pogodak u gostima. Cijelu utakmicu za Rigu odigrao je Tomislav Šarić.