Bundesliga, 1. kolo, 16.08.2019, 20:30 h
Bayern 2:2 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Bayern zakašljao na startu, Hertha odnijela bod iz Münchena

Branimir Korać • petak, 16.08.2019.

Prvi put od 2011. godine Bayern nije upisao pobjedu na startu Bundeslige. Ovaj put kobna je bila Hertha koja iz Münchena odnosi bod remijem 2:2...

Nije dobro krenula sezona za Niku Kovača i Bayern. Izgubio je u Superkupu od dortmundske Borussije 2:0, a sada je i odigrao samo 2:2 protiv Herthe na otvaranju prvenstva u Münchenu.

Na klupi Herthe sjedi Ante Čović koji za razliku od Kovača može biti prezadovoljan te je samo još jednom potvrdio koliko je Hertha u biti nezgodna za Bavarce. I još uz sve to Hertha je dovela Dodija Lukebakija, čovjeka koji je prošle sezone na ovom stadionu terorizirao Bayern noseći dres Fortune.

Krenulo je prema očekivanjima, Bayern je došao do pogotka na sredini prvog dijela kada je Robert Lewandowski pogodio za vodstvo te se činilo da će to ipak biti ugodnija večer za goste.

Međutim daleko od toga. U 36. i 38. minuti Hertha zabija za preokret, prvo je Lukebakio zabio za 1:1 udarcem izvana nakon odbijene lopte da bi dvije minute kasnije Marko Grujić zabio za 2:1.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom gostiju 2:1 i neugodnim rezultatom za Kovača.

U drugom dijelu očekivano pritisak Bayerna koji je tražio pogodak, nije igrao loše, a do gola je došao u 60. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Lewandowski.

Kazneni udarac bio je čist kao suza, a skrivio ga je Grujić koji je bez lopte s obje ruke bacio Lewandowskog na tlo.

Do kraja susreta Bayern je imao nekoliko prilika za pobjedu, međutim nije ih iskoristio i ostalo je 2:2.