Slugin Luton Town upisao novi poraz i našao se u zoni ispadanja

Marjan Kreševac • utorak, 20.08.2019.

U utorak je odigrano pet susreta Championshipa, a u akciji su bili i hrvatski igrači, Šunjić je s Birmingham Cityjem ugostio Barnsley i slavio pobjedu rezultatom 2:0, dok je Sluga s Luton Townom igrao u gostima kod Sheffield Wednesdayja tražeći prvu pobjedu, ali doživio je novi poraz 0:1...

Nakon prošlog kola i teškog poraza od Nottingham Foresta 3:0 Birmingham City je ugostio susjeda na tablici, Barnsley i tražio iskupljenje za lošu partiju pred svojim navijačima. Ozbiljno su domaći shvatili taj zadatak i od prvog sučevog zvižduka bili su opasni po gostujući gol. Prvu priliku stvorili su šestoj minuti, ali Steve Seddon bio je neprecizan nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

U 13. minuti vidjeli smo i prvi udarac u okvir gola, Marc Roberts centaršutom je pronašao glavu Kristiana Pedersena međutim njegovom udarcu nedostaje snage i upućen je po sredini gola tako da postaje lak plijen gostujućeg vratara. Pritiskao je Birmingham, stvarao šanse međutim do kraja poluvremena rezultat na semaforu nije se mijenjao.

Promijenio se u 69. minuti nakon što je Lukas Jutkiewicz glavom pospremio u gornji lijevi kut odličan centaršut Wesa Hardinga. Kada su domaći napokon probili led stigao je i novi pogodak u 77. minuti nakon što je Álvaro Giménez odlično ispratio brzi kontranapad i nogom zabio za 2:0 što se na kraju pokazalo i konačni rezultat dvoboja Birminghama i Barnsleyja.

Ivan Šunjić odigrao je cijeli susret za domaće.

Sluga i Luton Town tražili su svoju prvu pobjedu u prvenstvu na gostovanju kod Sheffielda Wednesdayja, ali jedino što su pronašli je novi poraz koji ih je ostavio na samo jednom osvojenom bodu iz četiri kola i na pretposljednjem mjestu na tablici, u zoni ispadanja.

Obje momčadi ušle su u susret otvoreno i s ambicijom osvajanja tri boda koja bi jedne gurnula u sam vrh poretka, a druge odmaknula od opasne zone. Bilo je dosta prometa na terenu, ali malo učinka, vidjeli smo tek po jedan udarac u okvir gola od svake momčadi u prvom poluvremenu. I kada je u sličnom stilu započelo i drugo poluvrijeme dogodila se prekretnica u susretu.

Steven Fletcher glavom je prenio jednu loptu do Kadeema Harrisa koji desnicom posprema loptu u mrežu iz velike blizine. Do kraja susreta pokušavali su i jedni i drugi, ali rezultat na semaforu nije se mijenjao. Sheffield Wednesday ovom pobjedom skočio je na prvo mjesto poretka dok se Luton Town sa samo jednim bodom iz četiri kola našao na pretposljednjem mjestu s realnim izgledima da nakon sutrašnjih ogleda padne i na posljednje.

Sluga je odigrao svih 90 minuta za Luton Town, primio jedan pogodak i uz to upisao još i dvije obrane.