Orijent u posljednjim trenucima do boda, Cibalia i Croatia potvrdile dobar start

Branimir Korać • subota, 24.08.2019.

Odigrana su još tri susreta Druge HNL, a uzbuđenja nije nedostajalo. Pobjedu su odnijeli novi drugoligaši Cibalia i Croatia, a remi je viđen u Rijeci...

Cibalia je pokazala kako dobra igra s gostovanja kod Sesveta nije slučajnost te je slavila s 3:1 kod kuće i protiv Dubrave. Odličan nastup domaćina, prvenstveno Mate Bajića koji je odveo Vinkovčane do pobjede.

Na poluvremenu je bilo 1:1, prvo je Bajić doveo domaćina u vodstvo, a zatim je Mihovil Šutalo poravnao.U drugom dijelu ponovno je na sceni bio Bajić, postigao je još dva pogotka i osigurao Vinkovčanima pobjedu 3:1.

Dugopolje je kod kuće poraženo od Croatije iz Zmijavaca s 2:0. Domaćin je razočarao, očekivao je puno više, a Croatia je ostala stopostotna.

Gosti su prema pobjedi krenuli u 17. minuti pogotkom Mije Šabića iz kaznenog udarca, a 15 minuta prije kraja susreta Tomislav Gudelj postavio je konačnih 2:0. Inače, domaćin je utakmicu završio i s igračem manje s obzirom da je Matej Jukić u sudačkoj nadoknadi zaradio izravni crveni karton.

Zanimljivo je bilo na Krimeji gdje je Orijent ugostio drugu momčad Dinama. U zanimljivom dvoboju domaćin je u posljednjim sekundama susreta stigao do boda.

Orijent je vodio na odmoru pogotkom Miroslava Iličića koji je lijepo glavom zakucao loptu u bliži kut. U drugom dijelu ipak preokret. Dinamo je poravnao iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, a strijelac je bio Roko Baturina da bi u 77. minuti Leon Šipoš zabio za 2:1. Ipak u 93. minuti Florian Fumić pogađa za 2:2 i podjelu bodova.