Celta svladala Valenciju, dosta loš dvoboj u Madridu

Branimir Korać • nedjelja, 25.08.2019.

U posljednja dva subotnja susreta u La Ligi, Celta je upisala pobjedu protiv Valencije dok je Getafe kod kuće remizirao protiv Athletic Bilbaa u prilikama vrlo skromnom dvoboju...

Celta je upisala lijepu pobjedu na Balaidosu protiv Valencije slaveći 1:0. Favorizirani gosti ipak nisu pokazali dovoljno da bi se neporaženi vratili s ovog gostovanja.

Odluka je pala već u 15. minuti kada je Denis Suarez ubacio u sredinu za Gabriela Fernandeza koji se odlično snašao i petom skrenuo loptu u mrežu.

Vrlo blizu poravnanju bio je Daniel Wass nakon pola sata igre, ali Ruben Blanco krasno je obranio njegov pokušaj. U drugom dijelu na travnjak je ušao i nezadovoljni Rodrigo, ali nije pomoglo Valenciji. Celta je mogla čak i do drugog pogotka, u sudačkoj nadoknadi Ezequiel Garay skrivio je kazneni udarac, ali Cillessen sjajno brani udarac Suareza.

Neodlučeno je bilo u dosta skromnom susretu između Getafea i Athletic Bilbaa. Završilo je 1:1, a sve vrijedno spomena viđeno je u prvih 15 minuta.

Prvo je Athletic Bilbao poveo golom Raula Garcije, a onda je Jaime Mata poravnao.

U završnici prvog dijela Getafe je ostao bez Nemanje Maksimovića zbog ozljede koljena, a Athletic bez Oscara de Marcosa kojem je stradao gležanj.