Barcelona bez Messija pomela Betis, Atletico kao i inače minimalno kod Leganesa

Jan Šneler • nedjelja, 25.08.2019.

Iako bez najboljeg igrača Lionela Messija, Barcelona nije dopustila novo iznenađenje u drugom kolu La Lige i uvjerljivo je stigla do slavlja protiv Betisa...

Odigrane su sve utakmice drugog kola španjolske La Lige, a vodeća mjesta nakon dvije utakmice drže Sevilla i Atletico Madrid. Nakon posrtaja u prvom kolu protiv Athletica iz Bilbaa, Barcelonu je na Camp Nou čekao novi težak ogled s Betisom. Ipak, Katalonci su večeras pokazali daleko više želje i borbenosti i zasluženo došli do slavlja.

Početak nije bio sjajan jer je u 15. minuti Nabil Fekir poentirao za vodstvo gostiju. Barcelona je imala kontrolu nad susretom, ali do gola nije dolazila. Onda se u 41. minuti ukazao Antoine Griezmann koji je zabio spretno za izjednačenje.

Tu je krenula Barcina rapsodija jer u samo petnaest minuta nastavka, domaća momčad postigla je tri pogotka. Prvo je u 50. minuti Griezmann došao do drugog gola, da bi ogromnu prednost Barcelone donijeli Carles Perez Sayol i Jordi Alba. Bilo je jasno kako je susret riješen, ali Arturo Vidal je u 77. minuti zabio i peti pogodak za Barcelonu.

Da rezultat ne izgleda toliko loše pobrinuo se Loren prekrasnim pogotkom za konačnih 5:2. Mogao je do kraja susreta Griezmann kompletirati hattrick, ali Daniel Martin Fernandez nije dozvolio debakl. Iako bez Lionela Messija i Luisa Suareza, Barcelona je pokazala sjajnu igru, a pomalo brine i činjenica kako je Ivan Rakitić i ovu utakmicu počeo na klupi. Nažalost, za razliku od prvog kola, u ovom susretu nije niti ulazio u igru.

U ranijem terminu do pobjede je stigao i Atletico Madrid na gostovanju kod Leganesa. Iako su gosti bili uvjerljiviji i imali daleko bolje prilike, do tri boda nisu stigli lako. Puno toga su promašivali, neprecizni su bili Alvaro Morata i Joao Felix, a Saul je početkom drugog dijela pogodio i stativu.

Ipak, u 71. minuti Felix je lijepo proigrao Victora Vitola koji je pogodio za pobjedu Atletica koji sada ima na kontu šest bodova uz dva postignuta gola.