Tudor s Udineseom slavio protiv Milana, Mihajlović iz bolnice na klupu i do remija protiv Jurića

Jan Šneler • nedjelja, 25.08.2019.

Odigrani su preostali susreti prvog kola talijanske Serie A, a sjajan posao odradio je Igor Tudor čiji Udinese je slavio protiv Milana...

Okončano je prvo kolo Serie A, a veliko iznenađenje priredio je Udinese koji je s 1:0 slavio protiv Milana. Veliki je to uspjeh za Igora Tudora čija momčad je izgledala puno bolje od Milana koji se još uvijek traži.

Veliku golijadu mogli smo gledati u Rimu između Rome i Genoe. Prilično je nevjerojatno što je rimska momčad uspjela propustiti s obzirom da je bila uvjerljivo bolja tijekom svih 90 minuta. Vrlo rano, preko Cengiza Undera, Roma je povela s 1:0. Ipak, deset minuta kasnije, Andrea Pinamonti koristi propust domaće obrane i zabija za 1:1.

Edin Džeko odličnim udarcem iz šesnaesterca vraća Romu u prednost u 30. minuti, no Genoa još jednom uzvraća udarac. U 41. minuti Juan Jesus napravio je start za kazneni udarac koji je precizno izveo branič Domenico Criscito. U nastavku susreta, već u 49. minuti Aleksandar Kolarov sjajno puca iz slobodnjaka i ponovno vraća Romu u prednost, no ponovno griješi domaća obrana u 70. minuti i Cristian Kouame zabija za konačnih 3:3.

U slučaju da Dinamo uđe u Ligu prvaka, jedan od mogućih protivnika bit će mu Atalanta. Momčad iz Bergama danas je velikim preokretom došla do slavlja kod SPAL-a. Domaći su otvorili sjajno utakmicu i preko Federica Di Francesca i Andrea Petagne imali prednost od dva pogotka nakon pola sata.

Atalanta je ipak uspjela odgovoriti na sjajan start SPAL-a i u 34. minuti Robin Gosens smanjuje zaostatak. Bez obzira na bolju igru dugo gosti nisu uspjeli doći do prednosti. Pogađali su prečku, bili prilično neprecizni, ali onda u samo pet minuta, od 71. minute Luis Muriel s dva pogotka donosi Atalanti pobjedu. Mario Pašalić odigrao je svih 90 minuta za goste.

Dodajmo kako je Lazio uvjerljivo slavio kod Sampdorije s 3:0, dok je Milan poražen od Udinesea kojeg vodi Igor Tudor s 1:0. Hrvatski trener napravio je sjajan rezultat, a jedini pogodak postigao je Rodrigo Becao. Još jedan hrvatski trener upisao je večeras bodove. Ivan Jurić na klupi Verone remizirao je s Bolognom. Završilo je 1:1. Bolognu je s klupe vodio Siniša Mihajlović koji je iz bolnice došao na utakmicu i u emotivnom trenutku uspio odvesti momčad do remija. Bio je i bliži pobjedi, Verona je od 13. minute imala igrača manje, gubila je 1:0, ali se ipak spasila od poraza.

• cameosis26.08.2019. u 14:58
    končano je prvo kolo Serie A, a veliko iznenađenje priredio je Udinese koji je s 1:0 slavio protiv Udinesea.