Rusija izvukla pobjedu u velikoj borbi s Nigerijom

Petar Jenjić • subota, 31.08.2019.

Košarkaši Rusije otvorili su Svjetsko prvenstvo tijesnom pobjedom 82:77 protiv Nigerije koja se pokazala kao jako zahtjevan protivnik...

Nije to bila lijepa utakmica za gledatelje, ali Rusi pišu pobjedu na startu Svjetskog prvenstva. Prvi protivnik bila je Nigerija, a Rusija je u konačnici slavila sa 82:77.

Rusi su dosta koristili Andreja Voronceviča tijekom prve četvrtine, a kada na to nadodamo tri trice Mihail Kulagina, dobivamo njihovo vodstvo od 18:13.

Druga četvrtina nije ponudila prevelike promjene po pitanju vodstva, Rusija ga je održavala i s istom razlikom zaključila prvo poluvrijeme (40:35). U svih prethodnih sedam navrata kada je zaostajala na poluvremenu, na Svjetskom prvenstvu, Nigerija nije uspjela doći do pobjede.

Na ulasku u posljednju četvrtinu rezultat je bio poravnat (58:58), a tada kreću Nigerijci koji rade seriju od 10:2. Međutim, nigerijsko vodstvo nije trajalo predugo.

Rusija je povela sa 75:73 i više se nije našla u zaostatku. Završnica susreta potpuno se odužila sa slobodnim bacanjima, ali iz svega spretniji i sretniji izašli su Rusi.

Mihail Kulagin sa 16 koševa predvodio je Ruse, Andrej Voroncevič dodao je 14 koševa, a Andrej Zubkov 12 poena. Josh Okogie s 18 poena predvodio je Nigeriju.