PPD Zagreb odlično otvorio sezonu i krenuo pobjedom u Šapcu

Mihaela Bradovski • utorak, 03.09.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su pobjedu u prvom kolu SEHA lige. Gostovali su u Šapcu kod Metaloplastike i upisali su pobjedu 28:25...

PPD Zagreb prvu utakmicu u novoj sezoni odigrao je u Šapcu gdje je gostovao u prvom kolu SEHA lige. Za prvi nastup bilo je u redu, Zagreb je upisao pobjedu, a to je u ovom trenutku ipak najvažnije.

Na pripremama se radilo naporno, momčad još nema svježinu i još uvijek ne treba očekivati neku rapsodiju, a tako je bilo i u Šapcu.

Domaća Metaloplastika bila je u rezultatskom egalu do početka drugog dijela. U 32. minutu na semaforu je stajalo 14:14 nakon čega Hrstić, Mandić i Horvat postižu tri pogotka i odvajaju Zagreb.

Najvišu prednost Zagreb je imao u 49. minuti kada je Horvat zabio za 23:18, nakon toga Metaloplastika veže tri gola, ali Božić Pavletić postiže vrlo važan gol i prekida taj niz nakon čega više nije bilo problema.

Po šest golova kod PPD Zagreba postigli su David Mandić i Zlatko Horvat, a pet je dodao Josip Božić Pavletić.

Kod Metaloplastike po pet golova postigli su Viktor Matičić i Dejan Babić.

U ranijem susretu Veszprem je preokretom u završnici stigao do pobjede protiv Meškova. Domaćin je u zadnje dvije minute ušao s vodstvom 27:26 nakon čega Petar Nenadić zabija dva gola za pobjedu.

Vladimir Cupara upisao je 11 obrana, a šest golova postigao je Rasmus Lauge Schmidt. Kod poraženih Ivan Pešić ostao je na samo tri obrane, osam golova postigao je Darko Đukić, a sedam Marko Panić.