Angola nakon produžetka slomila otpor Filipinaca

Petar Jenjić • srijeda, 04.09.2019.

Košarkaši Angole uspjeli su doći do pobjede u trećem kolu Svjetskog prvenstva. Nakon produžetka bolji su bili od Filipina s 84:81...

Utakmica za prestiž odigrana je u najranijem terminu, a do pobjede je stigla Angola koja će završiti treća u skupini ispred Filipina koje je svladala nakon produžetka sa 84:81.

Još od 1994. godine Angola nije izgubila tri utakmice zaredom, a za to se željela pobrinuti i ovdje. Međutim, mogli su biti svjesni kako neće biti lagano jer su Filipini kvalitetom dosta slična reprezentacija.

Tako je nakon prvih deset minuta afrička momčad imala minimalno vodstvo (21:20), a gotovo pa ništa nije se promijenilo i na koncu prvog poluvremena gdje su otišli s četiri koša viška (38:34).

Ubacili su Angolci u brzinu više u trećoj dionici, raspoložen je bio Valdelicio Joaquim, a njegova reprezentacija stigla do dvoznamenkaste prednosti kojom je ušla u posljednjih deset minuta.

Međutim, Filipinci se nisu predavali te su do kraja uspjeli nadoknaditi zaostatak. 33 sekunde prije kraja Jaymar Perez donio je izjednačenje (73:73), a tim se rezultatom otišlo i u produžetak. Međutim, u dodatnih pet minuta Angola je bila bolja te u konačnici upisala pobjedu.

Najbolji je kod pobjednika bio Valdelicio Joaquim s 20 koševa i sedam skokova, dok još vrijedi izdvojiti Yanicka Moreiru s 12 poena i 15 skokova.

Andray Blatche s 23 poena i 12 skokova predvodio je Filipine.