Nigerija očekivano slavila u afričkom dvoboju protiv Obale Bjelokosti

Branimir Korać • petak, 06.09.2019.

U borbi za plasman od 17. do 32. mjesta Nigerija je svladala Obalu Bjelokosti 83:66. Očekivana pobjeda Nigerijaca koji imaju kvalitetniju reprezentaciju što su i potvrdili...

Dvoboj afričkih reprezentacija u djelu gdje su oni koji se bore za plasman od 17. do 32. mjesta okončan je pobjedom Nigerije koja je potvrdila kako je kvalitetnija od Obale Bjelokosti. Nigerijci su slavili 83:66 i nisu dopustili Bjelokošćanima da ih iznenade.

Nije ovo bila nevažna utakmica za ove reprezentacije još uvijek se traži izravni putnik na Olimpijske igre iz afričke zone, a Nigerija se posve približila ostvarenju tog cilja.

"Nismo odradili posao kako smo željeli i nećemo osvojiti medalju, ali moramo napraviti sve da se izravno plasiramo na Olimpijske igre", rekao je nakon susreta Al-Farouq Aminu.

Inače dojučerašnji starter Portland Trail Blazersa bio je prvo ime susreta, o all-round nastupom pomogao je Nigerijcima na putu do pobjede.

Najefikasniji bio je Nnamdi Vincent s 15 poena, a po 13 su dodali Aminu (sedam skokova) i Ekpe Udoh (pet skokova).

Kod poraženih Deon Thompson ubacio je 19 poena uz devet skokova, a Mohamed Kone dodao je 12 poena.