Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, 14.09.2019, 20:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 29:37 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG je ipak prejak, PPD Zagreb nije se uspio obraniti protiv jednog od kandidata za naslov prvaka Europe

Mihaela Bradovski • subota, 14.09.2019.

U prvom kolu grupne faze Lige prvaka PPD Zagreb je ugostio momčad PSG-a i upisao visok poraz 37:29. Parižani su bili prejaki i glatko su slavili...

PPD Zagreb - PSG 29:37 (15:19)

Suci: Peter Horvath, Balazs Marton (Mađarska)

PPD Zagreb: Ristanović, Ašanin (8 obrana), Šipić 3/3, Vistorop, Mandić 4/5, Božić-Pavletić 2/2, Hrastnik 0/1, Stojnić, Horvat 6/9, Špende, Ravnić, Gadža 4/4, Hrstić, Bičanić 6/6, Vlah 3/3, Vekić 1/2

PSG: Gerard (2 obrane), Corrales (2 obrane), Keita 1/1, Sagosen 6/6, Kounkoud 5/8, Toft Hansen 1/1, Remili 5/7, Abalo 3/5, Kempf 0/1, Syprzak 5/5, L.Karabatić, Morros, M.Hansen, N.Karabatić 2/3, Ekdahl Du Rietz 7/10, Nahi 2/2

Sedmerci: PPD Zagreb 3/5, PSG 0/1

Isključenja: PPD Zagreb 10 minuta, PSG 4 minute

Ipak je na kraju presudila velika razlika u kvaliteti. Višestruko skuplji PSG bio je nezaustavljiv, PPD Zagreb se pokušavao držati, neko vrijeme bio je na dva gola minusa u drugom dijelu, međutim kada su se gosti počeli odvajati, bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će slaviti.

Već početak susreta donio je odvajanje PSG-a, PPD Zagreb izgledao je dosta impresionirano, obrana nije funkcionirala i Parižani su bez problema probijali domaću obranu. Tamše je na minuti odmora upoozoravao na to, tražio od igrača da kada im Ašanin obranom pruži priliku, da je i iskoriste i ne gube loptu olako.

Ta minuta odmora pozvana je već u devetoj minuti kada je PSG pobjegao na 5:1 i prijetio je rezultatski potop u vrlo ranoj fazi susreta.

Nakon toga Zagreb se malo konsolidirao, proradio je i napad te je nekako držao korak s PSG-om ne dopustivši mu veliko odvajanje.

Ipak, prednost Francuza konstantno se vrtila od tri do pet golova razlike i na odmor su odnijeli vodstvo 19:15.

U drugo poluvrijeme PPD Zagreb ulazi golovima Horvata i Šipića za smanjenje zaostatka i na dva-tri gola minusa bio je do nekih 20 minuta prije kraja. Tu PSG radi seriju 5:1, bježi na 30:23 i više nije bilo dvojbe tko će slaviti.

Završilo je 37:29 za goste koje su predvodili Kim Ekdahl du Rietz sa sedam golova, Sander Sagosen sa šest te s po pet Benoit Kounkoud, Nedim Remili i Kamil Syprzak.

Kod PPD Zagreba Zlatko Horvat i Damir Bičanić zabili su po šest golova.