Praška Slavia držala Inter u šahu, Conteova momčad ipak izvukla remi

Branimir Korać • utorak, 17.09.2019.

Odigrana su prva dva susreta grupne faze Lige prvaka, a pobjednika nije bilo. U Milanu i Lyonu susreti su okončani bez pobjednika 1:1, a vrlo blizu velikog iznenađenja bila je praška Slavia...

Veliki kiks Intera odmah na startu natjecanja u Ligi prvaka. U teškoj skupini s Borussijom i Barcelonom, Inter si nipošto nije smio dopustiti gubitak bodova protiv Slavije Prag kod kuće ako se u najmanju ruku misli uključiti u borbu za jedno od prva dva mjesta. Ovako je već na startu u problemima, a Slavia itekako zadovoljna. Ne treba zaboraviti da ona mora ugostiti Inter, a s ovakvom igrom Inter nema nikakvu garanciju da može išta napraviti protiv ostala dva protivnika.

Od početka stvari nisu išle očekivanim smjerom. Inter se jako mučio, Slavia je igrala nekako opuštenije i što je vrijeme više odmicalo, to je i Conte bio sve nervozniji.

Problem se pojavio kada je Slavia iskoristila jednu od prilika i povela. U 63. minuti Olayinka je dao povratnu loptu, prvi pokušaj Handanović brani, ali lukavi Olayinka prišuljao se na odbijanac i iz blizine zabio za 1:0.

Inter je krenuo po poravnanje i do njega je stigao u 92. minuti kada Stefano Sensi iz slobodnjaka pogađa gredu, lopta se odbila do Nicola Barelle, a on zabija za 1:1.

Tako je Inter izvukao barem bod, ali nikako ne može biti zadovoljan ulaskom u grupnu fazu.

Marcelo Brozović igrao je do 71. minute kada ga je zamijenio Barella.

U vrlo izjednačenoj skupini G Lyon i Zenit remizirali su također 1:1. Ovo je jedna od najizjednačenijih skupina bez izražđenog favorita i bez izraženog autsajdera. Tu će svaka pobjeda biti važna, a u ovom dvoboju pobjednika nije bilo.

Poveo je Zenit u 41. minuti golom "iranskog Messija" Sardara Azmouna nakon krasnog duplog pasa s Artemom Dzjubom.

Lyon se vratio u 50. minuti kada je Ozdoev srušio u 16 metara Depayja, a on realizirao penal za 1:1.