Šibenčani drže vrh drugoligaške ljestvice, Sesvećani uhvatili formu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.09.2019.

Srijeda je odim uzbuđenja u Ligi prvaka, sonijela i drugoligaško kolo u kojem su favoriti uglavnom bili uspješni. Vrlo loš ulazak u sezonu i dalje ima Kustošija koja nema niti bod...

Šibenik je vodeća momčad Druge HNL nakon što je u srijedu upisao 2:0 pobjedu protiv Hrvatskog dragovoljca. Šibenčani su se tako iskupili za poraz u prošlom kolu od Orijenta, a do pobjede ih je predvodio s dva gola Luka Juričić.

Formu podižu Sesvećani koji su stigli do treće pobjede zaredom nakon dva startna remija, a ovaj put slavili su u gostima kod BSK-a u Bijelom Brdu s 2:1. Domaćin je imao vodstvo od 54. minute golom Marka Dabra, ali gosti su došli do preokreta. U 75. minuti Dušan Joković poravnava, dvije minute kasnije Sesvećani ostaju bez isključenog Karla Igora Majića, ali svejedno rade preokret i pogotkom Lazara Vujanića iz 88. minute odlaze do pobjede.

Druga momčad Osijeka u gostima je tijesno s 1:0 svladala Croatiju iz Zmijavaca. Bio je dovoljan jedan pogodak i to onaj iz 82. minute kada je Dion Drena Beljo pogodio za pobjedu. Mladi Beljo tako je stigao do svog drugog gola i potvrdio veliki potencijal.

Rudeš je očekivao više kod Dubrave, ali na kraju se morao zadovoljiti remijem 2:2. Gosti mogu još više žaliti za pobjedom jer vodili 2:0 sve do 76. minute susreta. Deni Jurić i Duje Manenica bili su strijelci, a u zadnjih 15 minuta Dragan Juranović je s dva pogotka osigurao remi.

Međimurje je stiglo do prve ovosezonske pobjede slaveći protiv Cibalije 3:0. Domaćin se razigrao početkom drugog poluvremena te je s dva gola Nine Brckovića te jednim Ivana Novoselca stigao do pobjede.

Kustošija i dalje nema niti bod, a jučer je poražena kod kuće od Orijenta 2:1. Gosti iz Rijeke poveli su autogolom Tomasa Vukadina već u 11. minuti, izjednačio je Marko Šlogar, ali je Kristijan Flego u 38. minuti zabio za pobjedu.

Remi je viđen u susjedskom dvoboju gdje su Dugopolje i Hajduk II igrali 2:2. Dugopolje je povelo pogotkom Ivana Rodića da bi Hajduk II napravio preokret autogolom Čerine i golom Šege. Matej Jukić iz penala je ipak postavio konačnih 2:2.