Rennes 1:1 Lille
Lille

Bradariću mrvice u remiju Lillea i Rennesa

Matej Kačan • nedjelja, 22.09.2019.

U šestom kolu francuske Ligue Rennes se podjelom bodova protiv Lillea 1:1 popeo na treće mjesto tablice. Domagoj Bradarić je u igru za svoj Lille ušao tek u sudačkoj nadoknadi...

Lille ove sezone igra u strogom ritmu pobjeda-poraz. Uz tri pobjede i dva poraza u ligi za točan polovični omjer ove sezone pobrinuo se Ajax koji je u Ligi prvaka iskoristio blijedo izdanje Francuza za 3:0 trijumf. Trener Lillea Galtier tako je nakon loših nastupa u Ligi prvaka na klupi ostavio mladiće Renata Sanchesa i hrvatskog lijevog beka Domagoja Bradarića, dok bivši napadač Chelsea Loic Remy sjedi na klupi već četvrtu utakmicu za redom.

Rennes je sve ugodno iznenadio na startu francuskog prvenstva pa su u ovaj susret ušli s tri pobjede te remijem i porazom. Tako je ulog ove utakmice bio dosta velik, pobjednik bi uhvatio priključak sa samim vrhom tablice.

Svjesni važnosti utakmice, oba trenera su krenula oprezno pa smo u prvih pola sata gledali loptu u nogama gostiju uz tek po jednu ozbiljniju šansu na svakoj strani. Prijetili su Ikone i Castillo. U narednih desetak minuta Lille je s nekoliko kornera i šutova malo ušminkao svoju statistiku, ali bez konkretnijeg učinka pa se na poluvrijeme odlazi bez pogodaka.

Već na startu drugog dijela Lille uspijeva kapitalizirati prevlast na terenu. Osimhen je pronašao Ikonea koji sjajno poentira za vodstvo gostiju. Nakon pogotka je Rennes preuzeo loptu i inicijativu, ali se u posljednjih pola sata utakmice ulazi s minimalnim vodstvom gostiju. U 63. minuti u igru ipak ulazi Sanches.

Nakon dvije velike promašene šanse ipak se isplatila inicijativa domaćina. U 68. minuti Hunou na asistenciju Raphinhe poravnava rezultat na 1:1. Za Lille je do kraja zaprijetio još Bamba ali rezultat je ostao isti do kraja susreta. Bradarić je dobio tek nekoliko minuta u sudačkoj nadoknadi umjesto ozlijeđenog Arauja.

Već u srijedu će Rennes u goste kod Nantesa u nastavku francuskog prvenstva, dok će Lille dočekati Strasbourg.