Strasbourg 2:1 Nantes
Nantes

Strasbourg preokrenuo zaostatak i golom u 90. minuti pobjegao iz opasne zone

Marjan Kreševac • petak, 20.09.2019.

Šesto kolo nogometnog prvenstva Francuske su na Stade de la Meinau otvorili Strasbourg i Nantes. Domaćima je pobjeda značila barem privremeni uzmak iz zone ispadanja dok je Nantes lovio prvo mjesto na tablici. Na kraju priče slavio je Strasbourg rezultatom 2:1 iako je od 29. minute bio u zaostatku...

Domaći nogometaši prije prvog sučevog zvižduka nalazili su se na 18. mjestu na tablici, jednom od onih koji vode u niži rang natjecanja. Iz pet susreta osvojili su samo tri boda i eventualni popravak salda pobjedom protiv Nantesa bio je imperativ. S druge strane gosti su u daleko boljoj poziciji, nalazili su se na trećem mjestu koje bi pobjeda na Stade de la Meinau pretvorila u prvo mjesto, barem privremeno.

Svoju misiju na početku puno ozbiljnije su shvatili igrači Strasbourga, oni su bili ti koji su držali teren i posjed, vrtjeli loptu s jednog na drugi bok pokušavajući što ranije umoriti protivničke igrače. Za ilustraciju stanja na terenu u 21. minuti susreta domaći su imali 64 posto vremena loptu u svojim nogama. Imali su domaći kao posljedicu toga i prilike koje nažalost Ibrahima Sissoko u 15. i Lamine Kone u 25. minuti nisu uspjeli realizirati.

I tada na vrhuncu domaćeg pritiska stigao je šok u 29. minuti, Charles Traoré se poskliznuo i uputio čudan centaršut s lijeve strane, lopta je skakutala po šesnaestercu, domaći je nisu uspjeli očistiti tako da je napokon došla do Kalife Coulibalyja koji gotovo iz mrtvog kuta iz poluvoleja smješta loptu pod prečku. Osim uže obrane ovaj pogodak ide i na dušu domaćeg vratara, trebao je bolje reagirati, to je nesporno.

Strasbourg je nastavio sa svojom igrom od noge do noge čekajući da se otvori nekakva pukotina u Nantesovoj obrani, izgledalo je da od toga neće biti ništa, ali onda se u 66. minuti ukazao Dimitri Lienard. Obrana Nantesa loše je očistila jednu loptu koja je došla na lijevoj strani kaznenog prostora do Lienarda. On radi korak, dva i snažnim udarcem po zemlji ostavlja gostujućeg vratara bez šansi.

Totalni preokret vidjeli smo u 90. minuti kada je Louza na očigled sviju vukao domaćeg igrača za dres u vlastitom kaznenom prostoru i naravno nagrađen je za to kaznenim udarcem. Loptu na bijelu točku namjestio je Ludovic Ajorque i udarcem u donji lijevi kut doveo domaće na vrata raja. U sudačkoj nadoknadi rezultat se nije mijenjao i s ova tri boda Strasbourg je pobjegao na 13. mjesto.