Pobjeda protiv Talijana u Padovi, Hrvatska okrenula u završnici

Petar Jenjić • utorak, 24.09.2019.

Hrvatska futsal reprezentacija svladala je Italiju u prijateljskoj utakmici, dvama pogocima u završnici susreta...

Hrvatska se priprema za prvi krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a protivnik je bila Italija u Padovi. Izabranici Mate Stankovića u konačnici su slavili s 5:4 nakon što su rezultat okrenuli u samoj završnici.

Poveli su u 15. minuti nakon što je Robertino Jelovčić bio precizan iz penala. Domaćin je do izjednačenja stigao nešto manje od minute kasnije, pogodio je Cesaroni.

Druga prednost Hrvatske istopila se još brže, nakon samo 15 sekundi. Luka Perić zabio je za 2:1, ali odmah uzvraća Merlim. Isti igrač poentira i dvije minute kasnije te donosi Talijanima vodstvo.

Nakon pola sata igre Italija je preko Marcelinha podebljala na 4:2, ali Hrvatska se nije predavala. Prvo je Jelovčić smanjio zaostatak u završnici 37. minute, a nakon toga Maro Đuraš poravnao rezultat.

Ipak, već nakon što su Talijani krenuli s centra, Hrvatska je stigla do pobjede, a drugi puta na susretu pogodio je Perić.