Ćaleta-Car igrao svih 90 minuta u remiju, Golovin deklasirao Nicu

Matej Kačan • utorak, 24.09.2019.

Dvostruki program imali smo u utorak u francuskom prvenstvu. Marseille je bez pogodaka podijelio bodove s Dijonom, dok je Monaco do prve pobjede u sezoni došao s 3:1 protiv Nice...

Monaco je uspio prekinuti svoju ligašku agoniju u sadržajnoj utakmici. Nakon tri poraza i remija napokon su upisali pobjedu pred svojim navijačima predvođeni Rusom Aleksandrom Golovinom. Agresivno su krenuli u utakmicu te su ozbiljno prijetili usprkos manjem posjedu lopte.

Gosti iz Nice su imali i preko 60% posjeda lopte, ali najveću šansu za pogodak ima igrač domaćih Bastiao Dias koji u 25. minuti gađa vratnicu. Samo četiri minute kasnije Golovin dovodi Monaco u vodstvo.

Samo dvije minute kasnije opet se trese mreža Nice, strijelac je Slimani. No, nakon pregleda VAR snimke pogodak je poništen zbog zaleđa u akciji za pogodak. Na poluvrijeme se odlazi s 1:0 za Monaco.

U 54. minuti imamo izjednačenje. Patrick Burner poravnava rezultat, a šest minuta kasnije opet je u pogonu VAR. Adam Ounas pao je u kaznenom prostoru domaćih, a gosti traže jedanaesterac. VAR je ipak pokazao da nema materijala za kazneni udarac.

Kad već gosti nisu uspjeli preokrenuti, Monaco je uzeo ponuđeno. Slimani je proigrao večerašnjeg junaka Golovina za 2:1, a konačni rezultat postavlja Benn Yedder na asistenciju večeras sjajnog Golovina.

Poraz Nice dobro je došao Marseilleu koji je remijem bez pogodaka u ranijem terminu protiv Dijona preskočio na trećem mjestu tablice. Dijon je pred svojim navijačima prijetio te imao dvostruko više udaraca od Marseillea, no zgoditaka nije bilo.

Za Marseille, koji je tako upisao drugi remi u nizu, cijelu utakmicu odigrao je hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car.