Veliki kiks PSG-a, Reims odnosi sva tri boda s Parka prinčeva

Mihaela Bradovski • četvrtak, 26.09.2019.

PSG upisao je neočekivani poraz. Kod kuće je igrao protiv skromnog Reimsa i izgubio 2:0 što mu je već drugi poraz u sezoni...

Parižani su već drugi put ove sezone naletjeli na minus. Drugi poraz u samo sedam kola stigao je kod kuće protiv Reimsa, prosječne momčadi koja ima ambicije ostati u sredini ljestvice. No s ovog gostovanja nenadano se vraća s punim plijenom.

Gosti su poveli nakon pola sata igre kada je Hassane Kamara bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu pokraj iznenađene obrane domaćina.

PSG je napadao i tražio pogodak, a gosti su bili vrlo opasni u kontranapadu. U zadnjih 15 minuta pogodili su i vratnicu, tražili kazneni udarac, ali i zabili drugi pogodak. U 93. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, Boulaye Dia iz teške pozicije zabija za 2:0.

Domagoj Bradarić odigrao je cijelu utakmicu u prvih 11 Lillea protiv Strasbourga. Domaćin je na kraju zasluženo slavio 2:0 golovima Victora Osimhena i Loica Remyja nakon loših reakcija obrane Strasbourga.

Minimalnu 1:0 pobjedu proslavio je Montpellier koji je uzeo sva tri gola zahvaljujući pogotku Arnauda Souqueta.

Najugodnije iznenađenje prvenstva, Angers, na vrhu je bodovno poravnat s PSG-om Obje momčadi imaju po 15 bodova, a Angers je u ovom kolu u gostima svladao Toulouse. Dvostruki strijelac u 2:0 pobjedi bio je Rachid Alioui. Mateo Pavlović odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Dva puta Lyon je vodio kod Bresta i dva puta je domaćin anulirao zaostatak. Lyon tako nastavlja susretima bez pobjede, u sedam kola osvojio je samo devet bodova i nisko je na tablici. Ovdje su mu pogađali Moussa Dembele i Maxime Cornet. Dva puta zaostatak je poništavao Yoann Court.