Bilbao odmah na startu ACB lige priredio iznenađenje, Manresa lako s Unicajom

Jan Šneler • četvrtak, 26.09.2019.

S nova dva susreta nastavila se nova sezona španjolske ACB lige, a prvo kolo već je donijelo neka iznenađenja...

Nakon pobjede San Pabla Burgosa i otvaranje nove sezone ACB lige, odigrana su još dva susreta prvog kola. Dan nije prošao bez iznenađenja te je tako Manresa na domaćem terenu iznenadila Unicaju.

Sjajno su domaći odradili prvo poluvrijeme u kojem su primili svega 24 poena. Unicajina efikasnost nije bila na razini, no doduše niti Manresa se nije mogla dičiti sjajnom realizacijom. Ipak, domaći su na odmor otišli s vodstvom 35:24.

U nastavku susreta Manresa je samo povećala prednost, došla do ogromnih +23 (58:35) u trećoj četvrtini i spasa nije bilo za Unicaju. Pokušali su gosti u posljednjoj dionici, došli na jednoznamenkasti zaostatak, ali Manresa je slavila sa 79:69.

Najbolji je bio Frankie Ferrari s 25 poena i 10 asistencija dok je kod Unicaje Josh Adams postigao 20 koševa.

Premda u statusu autsajdera, Bilbao je na gostovanju došao do velikog slavlja kod Tenerifea. Susret nije išao u smjeru u kojem su domaći htjeli, a posebno slabo Tenerife je odigrao drugi dio utakmice.

Početak je još bio dobar, na odmor su otišli s minimalnih 35:34, ali u nastavku gosti rade veliku prednost. U posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 47:55 da bi Bilbao to još povećavao i na kraju slavio s prilično uvjerljivih 67:81.

Kod gostiju je sjajan bio Axel Bouteille s 27 poena dok je Tenerife predvodio Giorgi Šermadini s 23 koševa i šest skokova.