Valencia uvjerljivo protiv Andorre, Zaragoza sigurnom pobjedom iznenadila Kanarce

Matej Kačan • petak, 27.09.2019.

Prvo kolo španjolske ACB lige nastavilo se s dvije utakmice u srijedu. Valencia je s uvjerljivih 89:68 kod kuće nadigrala Andorru, dok je Gran Canaria na svom terenu iznenađujuće izgubila od Zaragoze sa 73:79...

Valencia kao aktualni prvak Eurokupa igra Euroligu i sigurno ima velike ambicije u domaćim natjecanjima, a sezonu je otvorila porazom od Barcelone u Superkupu. Andorra je došla kao idealna prilika za popraviti moral momčadi pri ulasku u sezonu.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu. Sa sedam koševa prednosti nakon prve četvrtine igrači Valencije odigrali su sjajnu drugu četvrtinu koju su završili s 22:9 za okruglih 20 razlike na velikom odmoru.

Dalje je sve bilo puko odrađivanje posla do konačnih 89:68. Valenciju je predvodio kvartet Loyd-Labeyrie-Tobey-Vives s po 13 i 12 poena, dok su kod poraženih Sy, Todorović i Diagne zabilježili po 10 ubačaja.

Gran Canaria je u svoju premijeru ušla kao favorit kod kuće protiv Zaragoze, koeficijenti na pobjedu Kanaraca kretali su se oko 1.35. Ipak, u ranim fazama sezone dok ekipe nisu uigrane moguća su iznenađenja, a baš jedno takvo je priredila i Zaragoza.

Nakon izjednačene prve četvrtine Zaragoza je preuzela vodstvo ulaskom rotacijskih igrača te ga do kraja nije ispustila. "BBB" tercet s Canarijine klupe Burjanadze-Beiran-Bourousis iskombinirao je +/- razliku od -47 te tako Gran Canaria nikako nije mogla do pobjede. Pokušala je Gran Canaria učiniti preokret boljom zadnjom četvrtinom, ali je završilo s poprilično sigurnih 73:79 za goste.

Kod pobjednika je prednjačio Benzing sa 17 koševa, dok je s klupe Hlinason dodao 12. Kod domaćina Harper je vukao koliko je mogao, s 30 poena je zabio gotovo polovicu svih poena svoje ekipe, ali nije imao pravu pomoć.