Tomislav Kiš nastavlja trpati, dva gola i asistencija u pobjedi Žalgirisa

Petar Jenjić • četvrtak, 26.09.2019.

Hrvatski napadač Tomislav Kiš nastavlja zabijati u prvenstvu Litve, a u posljednje odigranoj utakmici postigao je dva gola...

Žalgiris je u sklopu 25. kola litvaskog prvenstva bio domaćin šestoplasiranom Atlantasu te stigao do uvjerljive pobjede od 4:0, a jedan od junaka bio je i Tomislav Kiš.

Novom pobjedom Žalgiris i dalje, barem privremeno, drži prvo mjesto. Ima 59 bodova, dva više od Suduve koja ima i dvije utakmice manje.

Rolandas Baravykas doveo je domaćina u vodstvo u 25. minuti, a asistirao mu je upravo hrvatski nogometaš. Do kraja poluvremena Žalgiris je postigao još jedan pogodak, loptu je u 35. minuti u vlastitu mrežu skrenuo Lukas Paukste.

Nakon nešto manje od sat vremena domaća momčad postiže novi pogodak, a svoj prvi na susretu Tomislav Kiš. Pobjedu svoje ekipe Kiš je potvrdio iz penala u 68. minuti, a igru je napustio u 86. Hrvatskom napadaču to su bili 20. i 21. pogodak u 23. nastupu za momčad.

U redovima gostiju Damir Žutić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Jurica Kovačić ušao na početku drugog poluvremena.