Bundesliga, 6. kolo, 27.09.2019, 20:00 h
Union Berlin 1:2 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Dost i Silva pogurali Eintracht do pobjede na otvaranju kola

Matej Kačan • petak, 27.09.2019.

Šesto kolo njemačke Bundeslige u Berlinu su otvorili Eintracht i domaćin Union, a gost je golovima u drugom dijelu došao do 2:1 pobjede...

Union Berlin ne zna za pobjedu od osmog mjeseca, a za berlinski rujan iz pakla pobrinuli su se Bas Dost i Andre Silva koji su doveli Eintracht do desetog boda, a Union do trećeg poraza u nizu.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo impresivan nogomet, prema očekivanjima su gosti držali loptu u nogama i dominirali u udarcima sa 7:3. Velikih šansi nije niti bilo osim jednog udarca domaćina u 7. minuti koji je ipak obranio Kevin Trapp te se na odmor odlazi s nulom.

Već na otvaranju drugog poluvremena gosti iz Frankfurta vode. Dost je nakon odbijanca pospremio loptu u mrežu za 0:1. 14 minuta kasnije gosti udvostručavaju vodstvo. Sow je ubacio, lopta je preletjela sve, pa čak i golmana Uniona te Silva nema težak zadatak. Trebao je samo glavom pospremiti loptu u praznu mrežu za 0:2.

Utakmica se nakon drugog pogotka skroz primirila, a tek je Ujah u 86. minuti uspio ublažiti poraz domaćina za konačnih 1:2 i pumpanje morala gostiju prije europskih obaveza kod Guimaraesa.

Nakon Guimaraesa za Eintracht dolazi domaća utakmica protiv Werdera, dok će Union ulazak u bolji listopad tražiti u gostima kod Wolfsburga.