Villarreal 5:1 Real Betis
Real Betis

Villarreal slavio kod kuće protiv Betisa, gosti se raspali u završnici

Marjan Kreševac • petak, 27.09.2019.

Sedmo kolo prvenstva Španjolske na Estadio de la Ceramica otvorili su Villarreal i Betis, susjedi na tablici. S tri boda iz ovog susreta jedan od takmaca skočio bi, istina privremeno, na peto mjesto na tablici. Na kraju je to uspjelo domaćima uz veliku zaslugu Karla Toko Ekambija koji je utkao dva pogotka u pobjedu domaće momčadi od 5:1...

Villarreal je bio domaćin u ogledu s Betisom, imao je priliku pobjedom ući među prvih pet momčadi u prvenstvu i to se odrazilo na način na koji su igrači Villareala ušli u susret. Mogli su do vodstva već u 11. minuti međutim Ruben Pena koji se našao u situaciji jedan na jedan s gostujućim vratarem i to na nekih pet metara od gola pucao je dosta traljavo i Joel Robles je uspio sačuvati svoju mrežu.

Nastavili su domaći nogometaši s dobrom igrom, tražili pukotine u vrlo fleksibilnoj i pokretljivoj obrani gostiju i uspjeli su je pronaći u 33. minuti kada je Karl Toko Ekambi zatresao mrežu, ali na njegovu žalost pogodak je opravdano poništen jer se Ekambi u trenutku prijema lopte nalazio u zaleđu.

Ono što mu nije pošlo za nogom u 33. minuti je u 39. kada je pokazao kako ima profinjen osjećaj za pogodak. Ubačaj iz kuta došao je s lijeve strane, Ekambi se izdigao iznad svih i glavom pospremio loptu u mrežu za toliko željeno vodstvo Villarreala. Domaći su mogli mirno otiči na odmor i u konzultacijama sa svojim trenerom pronaći način kako zadržati ili još povećati svoju prednost.

Nešto je bilo loše u komunikaciji u domaćoj svlačionici jer samo tri minute nakon početka drugog dijela Betis je došao do izjednačenja. Emerson je lijepo primio jednu povratnu loptu na rub šesnaesterca, opalio bez puno raznišljanja i smjestio loptu uz lijevu vratnicu, domaći vratar nije imao nikakve šanse zaustaviti njegov pokušaj.

Stvari se na pravo mjesto po domaće vraćaju u 69. minuti. Samuel Chukwueze pao je u jednom duelu u kaznenom prostoru, sudac je na prvu samo odmahnuo rukom, no nakon provjere i intervencije od strane VAR-a promijenio je svoju odluku u kazneni udarac. Loptu je na bijelu točku namjestio Santi Cazorla i udarcem po sredini gola vratio domaće u prednost.

Do kraja susreta su Ekambi svojim drugim pogotkom u 77. minuti, Gerard Moreno u drugoj minuti sudačke nadoknade i Chukwueze u četvrtoj minuti nadoknade stavili točku na i u pogledu rezultata ovog ogleda na Estadio de la Ceramici. Villarreal je s 11 bodova privremeno zasjeo na peto mjesto poretka dok je Betis ostao na devetom mjestu s osam bodova.