Poraz na startu: Vekić povela pa izgubila od Bertens

Petar Jenjić • subota, 28.09.2019.

Donna Vekić poražena je na startu WTA turnira u Pekingu, bolja je od nje u tri seta bila osma nositeljica Kiki Bertens...

Start turnira u Pekingu nije bio najbolji za Donnu Vekić koja je poražena od nizozemske predstavnice i osme nositeljice Kiki Bertens.

Bertens je do pobjede stigla prekretom nakon dva sata i 22 minuta, sa 3:6, 6:1, 7:6. Tako je u sedmom međusobnom dvoboju stigla do četvrte pobjede.

Jedan break vidjeli smo u prvom setu, do njega je došla hrvatska tenisačica u četvrtom gemu, a prednost je sačuvala do kraja.

Drugi je set u potpunosti pripao Nizozemki koja je izgubila samo jedan gem, dok smo u posljednjem vidjeli čak šest breakova. S obzirom na to da su bila tri sa svake strane, gledali smo tie-break, a u 13. igri ipak je bolja bila Bertens koja je slavila sa 7:3.