Bilić na vrhu Championshipa, Ivan Šunjić zabio u porazu Birminghama

Branimir Korać • subota, 28.09.2019.

West Bromwich Albion u devetom kolu Championshipa upisao je pobjedu kod QPR-a 2:0 i tako preuzeo vodeću poziciju na ljestvici...

Slaven Bilić aklimatizirao se na Championship i njegova momčad nalazi se zasluženo na vrhu ljestvice. U devetom kolu upisala je pobjedu u gostima kod QPR-a s 2:0

Swansea je kiksao i samo remizirao, Leeds je izgubio i WBA je novom pobjedom zasjeo na vrh. Osim toga ostao je i jedina momčad koja još uvijek nije upisala nijedan poraz.

Pobjedu WBA-u u gostima kod QPR-a donijeli su Ferguson i Pereira, a Filip Krovinović ušao je u igru u 87. minuti.

Birmingham je upisao novi poraz, ovaj put u gostima kod Derbyja gdje je poražen 3:2.

Ovaj susret mogao je, i trebao, biti završen i drugačije. 2:0 vodio je domačin golovima Martina i Waghorna, ali Gardner i Šunjić poravnali su na 2:2. Šunjiću je to inače bio prvi pogodak u dresu Birminghama otkako je stigao u klub.

U 70. minuti gosti su imali kazneni udarac i umjesto da povedu 3:2 i dođu do preokreta, Jutkiewicz ga nije realizirao. Kazna je stigla četiri minute kasnije kada Paterson zabija za konačnih 3:2.

Šunjić je odradio cijelu utakmicu, kao i Simon Sluga u pobjedi Lutona kod Blackburna uz dobar nastup hrvatskog vratara.